26 – 28 квітня в Українському домі пройде Міжнародна конференція «Демократія на роздоріжжі: нова політика та громадянське суспільство в Україні». Про це під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомили Андрій Нечипорук, представник Товариства Лева та Віталій Загайний, представник Центру громадянських ініціатив. За словами пана Нечипорука, у конференції візьмуть участь понад 200 учасників з Україні та різних країн світу, зокрема, Центральної та Східної Європи, Східного партнерства, Балтії та Балканського регіону. Конференція збере представників громадянського суспільства, регіональні та міжнародні організації, політичних лідерів, науковців та усіх зацікавлених у обміні досвідом у розбудові демократії та формуванні спільного бачення та вивченні нових стратегій для подальшої роботи. «Поштовх до громадянського суспільства та народного руху з’явився під час революції Гідності, багато лідерів громадських рухів працюють, аби щось змінити, і нині ми маємо унікальний шанс для того, щоб консолідували ці сили та спланувати спільні кроки», – заявив Андрій Нечипорук.
На пленарних сесіях конференції розглядатимуться такі теми як демократія на роздоріжжі: Україна як ключова нація; нова політика та розвиток громадянського суспільства; нові виклики для громадянського суспільства під час воєнного конфлікту; міжнародна допомога для країн, що проводять реформи: Східне партнерство та країни за його межами; російська пропаганда та шляхи протистояння; лідери громадянського суспільства в парламенті та уряді. «Громадянське суспільство у Парламенті отримало якісне представництво у кількості 50 – 60% депутатів Верховної Ради. Тепер важливо налагодити взаємодію між тими людьми, які ще недавно представляли громадські організації, а нині є парламентарями з тими інститутами громадянського суспільства, які є дієвими інструментами в Україні», – підкреслив пан Загайний.
За словами організаторів, пройде також низка секційних засідань на такі теми як люстрація; реінтеграція внутрішньо переміщених осіб та колишніх воїнів; економічний підйом та шляхи розвитку; подолання прірви між громадянами та політиками та перспективи виборчої реформи в Україні. Крім того, запланована робота паралельних робочих груп, де обговорюватимуть, зокрема, адміністративну та територіальну реформи, децентралізацію, питання відповідальної журналістики, люстрацію та боротьбу з корупцією.
e-finance.com.ua