• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Переваги електронних перевірок суб’єктів господарювання
    2015-05-18 14:40:10

    З 01.01.2014  вступила в дію норма Податкового кодексу України, якою передбачено проведення електронних перевірок суб’єктів господарювання.

    Така можливість надана наступним платникам податків:

    з 01.01.2014, які застосовують спрощену систему оподаткування, 

    з 01.01.2015  — суб’єкти мікро-, малого та середнього бізнесу,

    з 01.01.2016 — всі інші платники податків.

    Для цього платник податків повинен подати заяву до територіального органу ДФС, в якому він перебуває на обліку.

    Заява та документи, передбачені пп.75.1.2 п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України, можуть бути надані платником податків до територіального органу ДФС:

    листом з повідомленням про вручення та з описом вкладеного;

    безпосередньо до територіального органу ДФС;

    в електронному вигляді за умови дотримання вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" і "Про електронний цифровий підпис" та Порядку подання платником податків заяви про проведення документальної невиїзної позапланової електронної перевірки та прийняття рішення територіальним органом ДФС України про проведення такої перевірки, затвердженого наказом Міндоходів України від 03.06.2013 №143 (далі – Порядок №143).

    Відповідно до підпункту 2.2 розділу II Порядку №143, платником податків у заяві, крім інших даних, в обов'язковому порядку зазначається інформація про:

    податкові періоди господарської діяльності, що підлягають електронній перевірці;

    систему оподаткування, що застосовується платником податків;

    перелік податків, які будуть перевірені під час проведення електронної перевірки (єдиний податок, податок на прибуток підприємств, податок на додану вартість, податок на доходи фізичних осіб, інші податки за наявності технічної можливості їх перевірки контролюючим органом);

    ведення в електронному вигляді бухгалтерського обліку відповідно до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 30 листопада 1999 року №291, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 21 грудня 1999 року за №893/4186;

    ведення в електронному вигляді первинних документів, які підтверджують правомірність ведення бухгалтерського обліку;

    спосіб надання документів для електронної перевірки (за допомогою каналу, яким передається електронна звітність, або електронного носія інформації).

    Крім того, разом із Заявою платник податків забезпечує подання до територіального органу ДФС в електронній формі документів, які відповідно до Податкового кодексу України пов'язані з обчисленням та сплатою податків і зборів, з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб та у форматі, встановленому відповідно до пункту 85.2                             статті 85 Податкового кодексу України.

    Електронна перевірка може бути проведена за визначені платником податків податкові періоди, за які не проводились документальні планові або позапланові перевірки (з відповідних питань, які платник податків має намір перевірити), та у разі надання до територіального органу ДФС відповідних декларацій (розрахунків). Такий податковий період не може становити менше одного базового податкового (звітного) періоду з відповідного податку (збору).

    Територіальний орган ДФС протягом 10 календарних днів з дня отримання Заяви приймає рішення про проведення/непроведення такої перевірки, яке надсилається платнику податків не пізніше наступного робочого дня від дати його прийняття. У разі прийняття рішення про проведення електронної перевірки до рішення  про проведення документальної невиїзної позапланової електронної перевірки додаються документи, передбачені статтею                      79 Податкового кодексу України.

    Прийняте рішення може бути надане контролюючим органом до платника податків:

    особисто платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові;

    листом з повідомленням про вручення та з описом вкладеного;

    в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

    За результатами електронної перевірки складається довідка у двох примірниках, що підписується посадовими особами контролюючого органу, які проводили перевірку, та реєструється у контролюючому органі протягом трьох робочих днів з дня закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, - протягом п'яти робочих днів).

    Довідка електронної перевірки після її реєстрації вручається особисто платнику податків або його законним представникам для ознайомлення та підписання протягом п'яти робочих днів з дня вручення.

    У разі якщо за результатами електронної перевірки встановлено порушення податкового законодавства, платник податків зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до податкової декларації, поданої за період, що перевірявся протягом 20 робочих днів після дати складення довідки про проведення електронної перевірки.

    У разі якщо платник податків подає уточнюючий розрахунок до податкової декларації, поданої за період, що перевірявся, або не подає уточнюючий розрахунок протягом 20 робочих днів після дати складення довідки про проведення електронної перевірки, якою встановлено порушення податкового законодавства, відповідний контролюючий орган має право на проведення позапланової перевірки платника податків за відповідний період.

    Таким чином, можливо відзначити такі переваги електронної перевірки:

    - дистанційне обслуговування платників  податків;

    - мінімізація впливу людського фактора;

    - підвищення якості  проведення перевірки;

    - зменшення терміну проведення перевірки;

    - впевненість у правильності  та повноті оподаткування здійснених  фінансово-господарських операцій;

    - зниження адміністративного навантаження  на платника податків.

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.