Про це сьогодні йшлося під час зустрічі народного депутата України, Голови Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмили Денісової з представниками місії Світового банку Олексієм Случинським та Юлією Смоляр.
Експерти повідомили, що Світовий банк підтримує позицію Комітету та Голови Комітету щодо необхідності доопрацювання урядового законопроекту про запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій (реєстр. № 2767).
Сторони підкреслили, що необхідно мати чіткі економічні розрахунки стосовно наслідків прийняття цього законопроекту, які вплинуть на показники бюджету Пенсійного фонду, державного бюджету та доходи звичайних громадян. Окрім того, потрібно визначити умови для впровадження накопичувальної системи – це стабілізація економіки, зростання ВВП, легалізація та підвищення заробітних плат.
Також перед введенням в дію другого рівня накопичувальної системи необхідно визначити механізми захисту внесків громадян від інфляційних чинників, та гарантії держави щодо отримання застрахованими особами своїх накопичених коштів після виходу людини на пенсію.
Під час обговорення, експерти висловили серйозне занепокоєння щодо умов законопроекту про перенаправлення до Накопичувального фонду частини пенсійних внесків, які сьогодні спрямовуються до солідарної системи, тобто до Пенсійного фонду. За висновками експертів, внаслідок цього можливе погіршення фінансового стану Пенсійного фонду, який є дефіцитним. Це призведе до необхідності виділення додаткових коштів з державного бюджету для виплати пенсій.
Експерти Світового банку повідомили, що Міжнародний валютний фонд також висловлює заперечення щодо умов запровадження другого рівня накопичувальної системи пенсійного страхування, визначених в урядовому законопроекті.
Зазначимо, що сторони домовилися про проведення найближчими днями ще однієї зустрічі задля напрацювання пропозицій щодо змін до солідарної пенсійної системи.
e-finance.com.ua