• Главная
  • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
  • АРХИВ
  • Финансисту
  • Бухгалтеру
  • Малому бизнесу
  • Аналитика
  • Реклама
  • Контакты
  • RSS feed
  • Издается с 9 сентября 2005 года
  • Чи є вироблений підприємством лікарський засіб «спирт етиловий підакцизним товаром та чи оподатковуються акцизним податком операції із оптової реалізації виробником даного лікарського засобу?
    Опубликовано: 2015-09-21 09:52:27

    Законом України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» із змінами і доповненнями (далі – Закон) визначено, що спирт етиловий - спирт етиловий-сирець, спирт етиловий ректифікований технічний, спирт етиловий денатурований (спирт технічний), спирт етиловий технічний, спирт етиловий ректифікований, що відповідають кодам 2207 і 2208 згідно з УКТЗЕД та виготовлені з крохмале- і цукровмісної сировини або з нехарчових видів сировини за спеціальними технологіями (ст.1 Закону).

         Виробництво  спирту етилового (у тому числі  як лікарського засобу) може здійснюватися  лише на державних підприємствах  за наявності у них відповідної  ліцензії (ст.2 Закону).

         Імпорт, експорт  або оптова торгівля спиртом  етиловим здійснюються за наявності  ліцензій лише державними підприємствами (організаціями), спеціально уповноваженими  на це Кабінетом Міністрів  України, крім оптової торгівлі  спиртом етиловим на медичні  та ветеринарні цілі, яка може  здійснюватися за наявності ліцензії  закладами охорони здоров’я та  суб’єктами господарювання (організаціями) зооветеринарного постачання незалежно  від форм власності Кабінет  Міністрів України веде реєстр  зазначених закладів охорони  здоров’я та суб’єктів господарювання  зооветеринарного постачання (ст.14 Закону).

         Спирт етиловий, який використовується як лікарський  засіб, та спиртові або водно-спиртові  настої реалізуються вроздріб  тільки через аптеки у флаконах  з медичного скла об’ємом не  більше ніж 100 куб. сантиметрів, крім  таких лікарських засобів, як  бальзами.

         Суб’єкти господарювання - виробники спирту етилового  здійснюють його реалізацію вітчизняним  споживачам через державні підприємства (організації), спеціально уповноважені  на це Кабінетом Міністрів  України, які отримали ліцензію  на право оптової торгівлі. Роздрібна  торгівля спиртом етиловим забороняється.

         Постановою  Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000 року № 1698 «Про затвердження  переліку органів ліцензування»  із змінами і доповненнями  ДФС України визначено органом  ліцензування виготовлення спирту, алкогольної продукції та тютюнових  виробів, їх оптової та роздрібної  торгівлі.

         Органом ліцензування  виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими  засобами, імпорту лікарських засобів  визначено Держлікслужбу.

         Статтею 215 Податкового  кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) встановлено виключний  перелік підакцизних товарів, до  яких, зокрема, відносяться спирт  етиловий та інші спиртові  дистиляти за кодами УКТ ЗЕД 2207 і 2208.

         На спирт, який  використовується для виробництва  лікарських засобів, крім лікарських  засобів у вигляді бальзамів  та еліксирів, встановлено ставку  акцизного податку 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту. До отримання  спирту з акцизного складу  видається податковий вексель (п.229.1 ст.229 ПКУ).

         Відвантаження  спирту для виробництва лікарських  засобів проводиться у межах  квот, затверджених постановою Кабінету  Міністрів України від 05 січня 2011 року № 19 «Питання використання  спирту етилового для виробництва  лікарських засобів» із змінами  і доповненнями (далі – Постанова).

         Відповідно  до п.2 Постанови до лікарських  засобів (у тому числі компонентів  крові та виготовлених з них  препаратів), крім лікарських засобів  у вигляді бальзамів і еліксирів, для виробництва яких використовується  спирт етиловий за нульовою  ставкою акцизного податку, належать  лікарські засоби, включені до  Державного реєстру лікарських  засобів, крім лікарських засобів, що мають міжнародну непатентовану  назву «Етанол».

         Отже, у разі  виготовлення лікарського засобу  «спирт етиловий – розчин для  зовнішнього застосування 70 % та 96 % по 100 мл. у флаконах скляних або  поліетиленових» (далі – лікарський  засіб) ставка акцизного податку  на спирт етиловий, який використовується  для виробництва такого засобу, буде встановлюватися відповідно  до п.215.3.1 ст.215 ПКУ для кодів  товарів 2207 і 2208 згідно з УКТ ЗЕД. При придбанні спирту підприємством  сума акцизного податку включатиметься  до ціни такого спирту. У цьому  випадку платником акцизного  податку буде державне підприємство  – виробник спирту етилового, що реалізує такий спирт.

         Вироблений  підприємством лікарський засіб - не є підакцизним товаром. Операції  із оптової реалізації виробником  даного лікарського засобу акцизним  податком не оподатковується.

    ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    Новости рубрики:


    Бюджетникам з 1 грудня піднімуть оклади: таблиця з новими тарифними ставками



    В Україні зменшилась середня зарплата



    Подорожание проезда в общественном транспорте Киева сдержат за счет налогов киевлян



    Платнику податків, який здійснює контрольовані операції із сировинними товарами, необхідно повідомити контролюючий орган про укладення відповідного договору (контракту)



    Деякі особливості обчислення розрахункової вартості одиниці відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства



    Про термін сплати єдиного внеску роботодавцями



    Чи може резидент, який уклав зовнішньоекономічний договір на імпорт продукції на умовах відстрочки платежів, заключити договір про переведення боргу з іншим резидентом?



    Про строки сплати податкового зобов’язання з плати за землю, визначеного у податковій декларації



    Чи виникає дохід у юрособи – платника єдиного податку третьої групи від продажу іноземної валюти, отриманої від здійснення операцій з експорту?



    До уваги платників єдиного податку




    E-FINANCE.COM.UA
    Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
    Тел.: +380-50-441-7388

    bigmir)net TOP 100
    Яндекс.Метрика

    Яндекс цитирования
    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.