• Главная
  • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
  • АРХИВ
  • Финансисту
  • Бухгалтеру
  • Малому бизнесу
  • Аналитика
  • Реклама
  • Контакты
  • RSS feed
  • Издается с 9 сентября 2005 года
  • Хто є платниками туристичного збору?
    Опубликовано: 2015-09-21 09:56:21

         Відповідно  до п. 268.2 ст. 268 р. ХІІ Податкового  кодексу України від 2 грудня 2011 року  №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками збору  є громадяни України, іноземці, а  також особи без громадянства, які прибувають на територію  адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про  встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги  з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце  перебування в зазначений строк.

         Платниками  збору не можуть бути особи, які:

         а) постійно  проживають, у тому числі на  умовах договорів найму, у селі, селищі або місті, радами яких  встановлено такий збір;

         б) особи, які  прибули у відрядження;

         в) інваліди, діти-інваліди  та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не  більше одного супроводжуючого);

         г) ветерани  війни;

         ґ) учасники  ліквідації наслідків аварії  на Чорнобильській АЕС;

         д) особи, які  прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію  до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих  та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну  практику та акредитацію Міністерства  охорони здоров’я України;

         е) діти віком  до 18 років;

         є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні  заклади.

         Згідно із  пп. 268.6.1 п. 268.6 ст. 268 р. ХІІ податкові  агенти справляють збір під  час надання послуг, пов’язаних  з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого  збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

         Перелік податкових  агентів визначений п. 268.5 ст. 268 р. ХІІ ПКУ.

         Так, згідно  з рішенням сільської, селищної  та міської ради справляння  збору може здійснюватися:

         а) адміністраціями  готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків  для приїжджих та іншими закладами  готельного типу, санаторно-курортними  закладами;

         б) квартирно-посередницькими  організаціями, які направляють  неорганізованих осіб на поселення  у будинки (квартири), що належать  фізичним особам на праві власності  або на праві користування  за договором найму;

         в) юридичними  особами або фізичними особами - підприємцями, які уповноважуються  сільською, селищною або міською  радою справляти збір на умовах  договору, укладеного з відповідною  радою.

    ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    Новости рубрики:


    Бюджет Киева на 2022 год планируем около 65 млрд гривен, - Кличко



    Кабмин ждет от НБУ отчислений в госбюджет-2022 на уровне 24,4 млрд гривен



    Одноразова (спеціальна) добровільна декларація: відображення відомостей декларанта



    Що відноситься до стаціонарних джерел забруднення атмосфери?



    Особа після досягнення чотирнадцятирічного віку при оформленні паспорта громадянина України може відмовитись від РНОКПП



    Особливості визначення загальної місткості ємностей для зберігання пального та обсягу пального, отриманого протягом календарного року



    Про форми, за якими подаються заяви для одержання ліцензій на право виробництва, оптової торгівлі спиртом, алкогольними напоями



    Іноземні інвестиції можуть здійснюватися у різних формах



    Визначили у декларації податкове зобов’язання з плати за землю – сплатіть його своєчасно



    Про випадки, в яких ФОП – «спрощенці» не застосовують РРО/ПРРО у 2021 році




    E-FINANCE.COM.UA
    Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
    Тел.: +380-50-441-7388

    bigmir)net TOP 100
    Яндекс.Метрика

    Яндекс цитирования
    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.