• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • Хто повинен сплачувати до бюджету екологічний податок, що справляється за скиди промислових та інших стічних вод у системи каналізації?
  Опубликовано: 2015-09-21 09:57:08

       Відповідно  до пп.240.1.2 п.240.1 ст.240 розділу VIIІ „Екологічний  податок” Податкового кодексу  України від 2 грудня 2010 року №2755 із змінами та доповненнями (далі  – ПКУ) платниками податку є  суб’єкти господарювання, юридичні  особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні  установи, громадські та інші  підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують  агентські (представницькі) функції  стосовно таких нерезидентів  або їх засновників, під час  провадження діяльності яких  на території України і в  межах її континентального шельфу  та виключної (морської) економічної  зони здійснюються скиди забруднюючих  речовин безпосередньо у водні  об’єкти.

       Відповідно  до ст.42 Водного кодексу України  від 6 червня 1995 року №213/95-ВР із  змінами і доповненнями водокористувачі  можуть бути первинними і вторинними.

       Первинні водокористувачі - це ті, що мають власні водозабірні  споруди і відповідне обладнання  для забору води.

       Вторинні водокористувачі (абоненти) - це ті, що не мають  власних водозабірних споруд  і отримують воду з водозабірних  споруд первинних водокористувачів  та скидають стічні води в  їх системи на умовах, що встановлюються  між ними.

       Вторинні водокористувачі  можуть здійснювати скидання  стічних вод у водні об’єкти  також на підставі дозволів  на спеціальне водокористування.

       Об’єктом та  базою оподаткування є обсяги  та види забруднюючих речовин, які скидаються безпосередньо  у водні об’єкти (пп.242.1.2 п.242.1 ст.242 ПКУ).

       Таким чином, екологічний податок за здійснення  скидів забруднюючих речовин  безпосередньо у водні об’єкти  повинні сплачувати до бюджету  первинні водокористувачі, оскільки  ними, на підставі дозволів на  спеціальне водокористування здійснюються  скиди у водні об’єкти стічних  вод з умістом забруднюючих  речовин.

       При цьому, вторинний водокористувач є платником  екологічного податку у разі  якщо ним отримано дозвіл на  спеціальне водокористування, на  підставі якого здійснюється  скидання стічних вод у водні  об’єкти.

  ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  Новости рубрики:


  Более 100 млрд гривен за месяц: Минфин назвал период пиковых выплат по госдолгу  Юрособи – платники єдиного податку третьої групи ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат  Фізична особа – користувач радіочастотного ресурсу України, яка не є суб’єктом господарювання, щомісяця подає декларацію з рентної плати  Трудові відносини фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, регулюються законодавством  РІК ПРРО  Податківцями Дніпропетровщини викрито схему незаконного виробництва паливно-мастильних матеріалів  Плата за землю спадкоємцями  Під час інспекційної кампанії виявлено понад 4 тис. неоформлених найманих працівників  Невірно запрограмували код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД в РРО (ПРРО) – законодавством передбачена відповідальність  Інформаційна довідка щодо стану надходжень до бюджету у січні – липні 2021 року
  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.