• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • Який перелік автомобілів зазначає СГ в декларації з транспортного податку у разі переходу права власності протягом року на об’єкти оподаткування: всі чи лише придбані протягом року?
  Опубликовано: 2015-09-25 10:13:14

       Згідно з  підпунктом 267.6.4 пункту 267.6 статті 267 Податкового  кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755–VI із змінами та  доповненнями (далі – Кодекс) платники  податку - юридичні особи самостійно  обчислюють суму податку станом  на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають  контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

       Щодо об’єктів  оподаткування, придбаних протягом  року, декларація юридичною особою  – платником подається протягом  місяця з дня виникнення права  власності на такий об’єкт, а  податок сплачується починаючи  з місяця, в якому виникло право  власності на такий об’єкт.

       Відповідно  до підпункту 267.6.5 пункту 267.6 статті 267 Кодексу у разі переходу  права власності на об’єкт  оподаткування від одного власника  до іншого протягом звітного  року податок обчислюється попереднім  власником за період з 1 січня  цього року до початку того  місяця, в якому він втратив  право власності на зазначений  об’єкт оподаткування, а новим  власником - починаючи з місяця, в  якому він набув право власності  на цей об’єкт.

       Форма Податкової  декларації з транспортного податку  затверджена наказом Міністерства  фінансів України від 10.04.2015 №415 «Про  затвердження форми Податкової  декларації з транспортного податку», зареєстровано в Міністерстві  юстиції України 28 квітня 2015 за № 474/26919 (далі – Наказ

  № 415). Пункт 1 заголовної частини декларації містить поле «Тип декларації», яке передбачає наступні форми: звітна, звітна нова, уточнююча.

       Враховуючи  вимоги пункту 46.6 статті 46 Кодексу  юридичні особи – платники  транспортного податку будуть  звітувати за формою, встановленою  Наказом № 415 починаючи з 01.01.2016 року  – наступного базового податкового (звітного) періоду.

       Пунктом 50.1 статті 50 Кодексу визначено, що у разі  якщо у майбутніх податкових  періодах (з урахуванням строків  давності, визначених ст. 102 Кодексу) платник податків самостійно  виявляє помилки, що містяться  у раніше поданій ним податковій  декларації, розрахунку (крім митної  декларації або обмежень, визначених  цією статтею), він зобов’язаний  надіслати уточнюючий розрахунок  до такої податкової декларації  за формою чинного на час  подання уточнюючого розрахунку.

       У разі виправлення  показників звітної декларації  до закінчення граничного строку  подання декларації за такий  самий звітний період платником  податків подається нова звітна  декларація (п. 4.10 Методичних рекомендацій  щодо приймання та комп’ютерної  обробки податкової звітності  платників податків в органах  ДПС України, затверджених наказом  ДПС України від 14.06.2012 № 516).

       Тобто, суб’єкт  господарювання, який вперше подає  декларацію за новопридбаний  об’єкт оподаткування (легкові автомобілі) та звітує за рік, у полі  «Тип декларації» зазначає «Звітна».

       Якщо перехід  права власності на новопридбаний  об’єкт оподаткування (легкові автомобілі) відбувся до 20 лютого, а звітну  декларацію вже подано, то до  закінчення граничного терміну  її подання платником податків  – юридичною особою декларація  подається з типом «Звітна  нова».

       При переході  права власності на об’єкт  оподаткування після закінчення  граничного терміну подання декларації (після 20 лютого звітного року), юридичною  особою подається декларація  з типом «Уточнююча» протягом  місяця з дня виникнення права  власності на такий об’єкт.

       Таким чином, якщо платник податку на поточний  рік подав звітну податкову  декларацію за об’єкти оподаткування (легкові автомобілі), що перебувають  у його власності, а протягом  року отримав право власності  на новопридбані об’єкти оподаткування (легкові автомобілі), то такий  платник має надати уточнюючу  декларацію контролюючому органу  за місцем реєстрації об’єктів  оподаткування (транспортних засобів), з урахуванням показників останньої  поданої декларації за рік, що  уточнюється, протягом місяця з  дня виникнення права власності  на такий об’єкт.

  ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  Новости рубрики:


  Инфляция в Украине ускорилась: что подорожало в марте  Фізична особа надає в оренду однин з об’єктів нерухомісті: чи є пільга з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?  Реалізація ветеринарних лікарських засобів у ветеринарних аптеках ФОП – «єдинником»: застосування РРО/ПРРО  Протягом першого кварталу платниками Дніпропетровщини сплачено понад 4,4 млрд грн єдиного внеску  Застосування ФОП – платниками єдиного податка РРО та/або ПРРО  Дистанційно про зупинення податкових накладних: фахівцями Головного управління ДПС у Дніпропетровській області проведено онлайн-семінар  Використовуєте єдиний рахунок, враховуйте вимоги порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункових документів  Аудитори ДПС провели 186 фактичних перевірок АЗС, за якими донараховано 83,4 млн грн штрафних санкцій  Сколько украинцев добровольно накапливают пенсии – данные Минсоцполитики  Верховная Рада узаконила доступную растаможку евроблях. Сколько придется платить
  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.