Другий Київський міжнародний форум, що відбувся у жовтні в українській столиці, став ефективним майданчиком для бізнесового діалогу, обміну досвідом і контактами із закордонними партнерами, спільним напрацюванням економічної стратегії для України в цілому і кожного промисловця та підприємця зокрема. Його організатори підбивають підсумки: десятки проведених зустрічей та обговорень, семінари, прес-сніданки тощо, участь сотень бізнесменів, представників неурядових організацій та ЗМІ.
Учасники КМЕФ — авторитетні міжнародні та українські експерти — запропонували прогресивні рекомендації, що базуються на нових підходах до освіти, науки й «точок зростання» економіки. Один із головних спікерів – президент УСПП Анатолій Кінах – наголосив, що українська економіка потребує стимулів сталого зростання, які має створити держава.
«Потрібно розуміти усім нам – і українському бізнесу, і владі, і західним колегам, що значні економічні трансформації не можуть бути реалізовані без сучасної промислової державної політики. Тому під час реалізації Угоди про асоціацію з ЄС, поступового входження в європейський економічний простір Україні треба шукати баланс інтересів, маючи за основу потужну економічну державну політику, як роблять усі розвинуті країни світу», – зазначив Анатолій Кінах.
З цим погоджуються і самі європейці. Україні варто ретельно вивчати й реалізовувати досвід країн, яким вдалося здійснити швидкий перехід із кризового стану до продуктивної економіки і соціального добробуту, вважають вони. Саме тому у роботі КМЕФ взяли успішні реформатори з таких країн. Бізнес-лідери та провідні економічні експерти детально розглянули нагальні питання під час окремих панельних дискусій.
Напрацьовані спільними зусиллями висновки та рекомендації Форуму були викладені у своєрідній Дорожній карті розвитку України. Цей документ є відкритий для ознайомлення для зацікавлених громадян, а для підприємницького середовища та влади він стане орієнтиром у подальшій діяльності по розбудові української економіки.
Як зазначають організатори КМЕФ, цьогоріч активніcть деяких його учасників дозволила залучити до продуктивної роботи і чимало нових експертів та представників бізнес середовища. Так, завдяки участі президента УСПП Анатолія Кінаха, вдалося зібрати близько 800 бізнесменів, керівників органів виконавчої влади, директорів компаній та корпорацій, банкірів та громадських діячів.
Нагадаємо, Київський міжнародний економічний форум (Kyiv International Economic Forum, KIEF) — постійно діючий майданчик для формування стратегії економічного розвитку України. Орієнтований на організацію діалогу експертів, бізнесу та влади, запозичення кращого світового досвіду, створення «дорожньої карти» розвитку та сприяння конвертації ідей у реальні дії.
Перший KIEF відбувся 2 жовтня 2014 року за участі більше 50 експертів, 120 представників міжнародних і національних ЗМІ та 550 учасників.
e-finance.com.ua