Наближається день набрання чинності нової форми податкової накладної. Податківці нагадують як змінилася форма накладної, особливості її заповнення та правила реєстрації у ЄРПН з 01.04.2016 р
З 1 квітня 2016 року слід буде використовувати нову форму податкової накладної, затверджену Наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. №1307.
Як змінилася нова форма податкової накладної:
1) Із заголовної частини накладної виключили дані про місцезнаходження покупця/продавця, номер телефону, вид цивільно-правового договору, форму проведених розрахунків. Натомість з’явилися графи для відображення постачання/придбання товарів/послуг філією (структурним підрозділом), яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору.
2) Замість 4-х розділів табличної частини - тепер лише два:
Розділ А (рядки І-Х) - вносяться узагальнюючі дані за операціями, на які вона складається, зокрема, загальна сума ПДВ, обсяги постачання та інформація щодо зворотної тари (у разі її наявності);
Розділ Б, у якому зазначається інформація про товари/послуги, за якими проведена операція, за якою складається ПН.
3) У табличній частині з’явилась нова графа 8 «Код ставки ПДВ».
4) Зазнав змін перелік типів причин, за якими податкова накладна не підлягає наданню покупцю.
5) Прописані правила складання зведених податкових накладних, не тільки по операціям, що мають безперервний або ритмічний характер, а також за випадками, по яким потрібно нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ.
Зверніть увагу: Згідно з п. 3 нового Порядку, усі податкові накладні підлягають реєстрації в ЄРПН за формою, чинною на день такої реєстрації. Виходячи з цієї норми, з 1 квітня 2016 р., можна буде зареєструвати податкові накладні за березень 2016 р. та "запізнілі" тільки, якщо вони будуть складені за новою формою, затвердженою Наказом № 1307. Про те, як насправді ця норма буде застосовуватися на практиці, ми повідомимо, як тільки з'являться відповідні роз'яснення податківців.
ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві
e-finance.com.ua