Міністерство фінансів України наказом від 28.03.2016 року №393 затвердило в новій редакції Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, яку було затверджено наказом Міністерство фінансів України наказом від 20.04.2015 року №449. Окрім цього, в Інструкції визначена процедура нарахування і сплати фінансових санкцій та стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів контролюючими органами.
Загалом Інструкцію приведено до норм Закону України від 8 липня 2010 року 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Відтак із документу виключено норми щодо утримання єдиного внеску та встановлено єдину ставку нарахування в розмірі 22% незалежно від класу професійного ризику. Також уточнено правило нарахування єдиного внеску із заробітної плати меншої за мінімальну. Так, якщо база нарахування єдиного внеску становить менше розміру мінімальної зарплати, то ставку єдиного внеску розраховують із мінімальної зарплати. Правило діє за умови перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця.
Водночас зазначена вимога не застосовується до заробітної плати:
- не за основним місцем роботи (базою нарахування в такому випадку є отриманий дохід, незалежно від розміру);
- яка нараховується підприємствами, установами, організаціями працівникам-інвалідам, до яких єдиний внесок застосовується в розмірі 8,41%,5,3% та 5,5%;
- працівників, яким надано відпустки без збереження заробітної плати на період проведення АТО.
Також прописано, що максимальна величина бази нарахування єдиного внеску дорівнює двадцяти п’яти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Наказ Міністерства фінансів України від 28.03.2016 року №393 опубліковано в Офіційному віснику України від 17 травня 2016 року №36.
ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві
e-finance.com.ua