Український бізнес запропонував європейцям декілька кроків щодо розширення інвестиційних можливостей заради модернізації вітчизняної економіки, переходу на випуск продукції з високою доданою вартістю, які вигідні обом сторонам. Зокрема, йдеться про створення Фонду гарантування європейських інвестицій в Україні та окреслення позицій критичного імпорту для ввезення в нашу країну інноваційних технологій та обладнання для переоснащення виробництв. Представники євроструктур, партнери українських промисловців і підприємців – Businesseurope, одного з найвпливовіших ділових об’єднань ЄС, підтримують такі пропозиції та готові спільно працювати над їх втіленням. Про це повідомив президент УСПП Анатолій Кінах в ефірі на Першому діловому телеканалі.
«Ці питання розглядали на рівні Єврокомісії і частково Європарламенту. Створення Фонду необхідне, щоб знизити рівень ризиків, які стримують інвесторів. Партнери з цим погодились і зараз працюють в даному напрямку. По-друге, важливо разом окреслити позиції критичного імпорту з ЄС, бо це для нас джерело новітніх технологій, обладнання, яке необхідне для модернізації наших виробництв тощо. В’їздне ПДВ для виробника, який прагне бути учасником світових ринків, робить його неконкурентоспроможнім, і українська держава має допомогти підприємцям», – зазначив президент УСПП.
Він розповів, що на Європейському бізнес саміті в Брюсселі 1-2 червня українська сторона довела європейському бізнесу в першу чергу, що вона цікава для вітчизняних виробників не тільки як ринок збуту, але і як потужний стимул для прискорення модернізації нашої економіки. До речі, цьогоріч УСПП вперше стали співорганізаторами цього масштабного заходу та навіть долучилися до обговорення торгівельної стратегії ЄС.
На запитання журналіста, чи все так добре у відносинах із євро партнерами, зокрема через призму нещодавнього референдуму в Нідерландах, Анатолій Кінах відповів, що рішення референдуму не впливають на економічну складову співпраці.
«Тим більше, все буде залежати від того, як самі українці будуть виконувати власне домашнє завдання. Зараз, крім проблематики соціально-економічного, фінансового змісту, неякісного інвестиційного клімату, корупції тощо, загострюється і тенденція зниження рівня системності, професійності інститутів державної влади в Україні. Над цим потрібно працювати усім – владі, суспільству, бізнесу», – каже Анатолій Кінах.
На його думку, головними проблемами лишаються дві: досі високий рівень корупції та відсутність програм розвитку, в тому числі – і під розвиток фінансової допомоги Євросоюзу. Лідер підприємницької спільноти України розповів, що європейці готові надавати кредитні кошти, але їх стримує відсутність зрозумілих прозорих програм, механізму, як вони використовуватимуться.
Ділову спільноту турбує й те, що велика кількість коштів ЄС на підтримку підприємництва надходить через посередників – українську банківську комерційну систему. Чинна облікова ставка НБУ наразі на рівні 18%, а реальна вартість кредитних ресурсів зашкалює під 30% .
«Тому ця допомога, як могла би переломити ситуацію, так і залишається невикористаною, не надходить до бізнесу. Ці питання ми формулюємо і пропонуємо Євросоюзу вирішувати разом з нами. І звичайно ж, вони повинні бути передбачені і в урядовому плані, на чому ми давно наголошуємо», – резюмував А.Кінах.
Український бізнес пропонує залучити кошти ЄС до модернізації виробництв
2016-06-14 21:08:55
Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.
WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open. WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch. OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy. Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна. |
Related News / Новини рубрики:
Trzecia część emerytów na Ukrainie żyje za 3340 hrywien: nowe dane o wypłatach
![]() Du poisson ukrainien pour l'armée ukrainienne : pour la première fois, les forces armées ukrainiennes recevront des produits de la pêche nationaux ![]() Gemeinsame Kontrolle über das Kernkraftwerk: Die Ukraine bietet den USA eine Partnerschaft bei der Wiederherstellung der strategischen Anlage an ![]() Україна переходить на євростандарт електропостачання: з липня запроваджується нова номінальна напруга 230/400 В ![]() Trends und Importführer auf dem ukrainischen Automarkt im ersten Quartal 2025 ![]() Les prix du bois doivent être raisonnables : les entreprises exigent que la rentabilité, et pas seulement le marché, soit prise en compte ![]() Landauktionen brachten Millionen ein: Ein Grundstück in der Region Charkiw wurde zum teuersten Grundstück ![]() Since the beginning of April, Ukraine has seen a significant increase in beet prices ![]() La demande est en baisse : les ventes de voitures neuves en Ukraine ont considérablement diminué ![]() Über tausend Hektar gerodet: Staat entschädigt Landwirte für Minenräumungskosten ![]() |


