У 2016 році в результаті втрати найбільших ринків збуту державне солевидобувне підприємство «Артемсіль» незначно знизило обсяги виробництва і, в той же час, поліпшило фінансово-економічні показники.
Так, рудниками ДП «Артемсіль» в 2016 році було вироблено 1669,7 тисяч тонн солі, що склало 83% до рівня 2015 року. Істотний вплив на роботу підприємства надала повна заборона на ввезення продукції, введена Російською Федерацією з 1 листопада 2016 року. Крім того, на підсумкових виробничих показниках не могли не позначитися аномально тепла зима 2015/2016 років в країнах Європейського Союзу, періодична нестача залізничного транспорту, нестійкий споживчий попит та інші фактори.
По окремих видах продукції вдалося наростити обсяги виробництва. За 12 місяців фасованої солі було випущено 242 тисячі тонн (113,7% до 2015 року). При цьому підприємство в 2016 році виробило на 136,8 тисяч тонн менше солі меленої без пакування (81,8%).
На відміну від 2015 року в минулому році основним напрямком збуту для підприємства замість російського став внутрішній ринок. Так, споживачам України було відвантажено 725,6 тисячі тонн солі або 43,5% від загального обсягу реалізації, що на 5% більше 2015 року. У зв'язку з введенням заборони, обсяг поставок продукції на територію РФ скоротився на 30% (з 862,5 тисяч тонн в 2015 році до 606,8 тисяч тонн в 2016 році році) і склав 36% від загального обсягу. Крім того, великими споживачами підприємства залишалися Угорщина, Польща, Румунія. Важливо відзначити, що в 2016 році році зросли поставки у Вірменію, Білорусь, Німеччину та Естонію; поновилися відвантаження споживачам Чехії та Болгарії.
Завдяки грамотній ціновій політиці, економії витрат і реалізації на експорт більш дорогих видів продукції, підприємству вдавалося протягом року мати стабільні фінансово-економічні показники і за результатами року отримати прибуток. У підсумку фінансовий результат підприємства становить 187,6 млн. грн. Згідно з нормами законодавства, унаслідок наявної дебіторської заборгованості минулих років, підприємство змушене було створити резерв сумнівних боргів, який зменшив показник чистого прибутку. З урахуванням цих нарахувань підсумковий результат чистого прибутку підприємства склав 93,2 млн. грн. Крім того, на початок 2017 року року залишок активних оборотних коштів на рахунках ДП «Артемсіль» склав більше 250 млн. грн, що практично в 9 разів перевищує цей показник минулого року.
Протягом 2016 року адміністрації підприємства вдавалося знайти кошти і підвищувати посадові оклади і тарифні ставки. Так, фонд заробітної плати в 2016 році збільшився на 43,2 млн. грн. (20%) і склав 260 млн. грн. Також на 22,4% зросла і середня заробітна плата, яка за підсумками 2016 року налічувала 7583,4 грн. Відзначимо, що з січня 2017 року відбулося чергове підвищення заробітних плат робітників ДП «Артемсіль». Тарифні ставки і посадові оклади всіх працівників були збільшені на 15%.
Відзначимо, що ДП «Артемсіль» за підсумками 2016 року року перерахувало до бюджету податків і зборів на загальну суму 315,9 млн. гривень, що на 81 млн. грн. (34,5%) більше показника 2015 року. У зазначеній сумі тільки відрахування частини чистого прибутку (дивіденди) склали 102 млн. грн, що в 2,5 рази перевищує цей показник 2015 року.
На програми з технічного переозброєння та реконструкції в 2016 році було направлено 33,5 млн. грн. капітальних інвестицій, що в 3 рази більше, ніж в минулому році. Крім того, з незавершеного будівництва введено в основні фонди підприємства ряд об'єктів на загальну суму понад 70 млн. грн.
Пріоритетним завданням для підприємства на 2017 рік залишається проведення програми модернізації рудників і вихід на нові ринки збуту. Крім того, ДП «Артемсіль» планує почати випуск нового виду продукції - очищеної меленої солі вищого ґатунку, яка буде поставлятися як на внутрішній ринок, так і на експорт.
У ДП «Артемсіль» підвели підсумки роботи за 2016 рік
2017-01-31 11:44:34
Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.
WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open. WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch. OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy. Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна. |
Related News / Новини рубрики:
Іспанія як головний імпортер українського зерна: що варто врахувати Україні при експорті
Ukraiński cukier drożeje: przyczyny i perspektywy na rok 2025 Le marché hypothécaire de l'Ukraine : où sont émis le plus grand nombre de prêts et comment fonctionne le programme eOsel Ukrzaliznytsia wird im Jahr 2025 4,4 Milliarden UAH für die Modernisierung von Personenkraftwagen erhalten В Україні знову дорожчає автогаз: що відомо про зростання цін Верховна Рада ухвалила закон для збільшення доступного житла для переселенців Податкові новини (ДПС у Дніпропетровській області) 20.11.2024 Zełenski był inicjatorem opracowania specjalnych warunków podatkowych dla miast przygranicznych Licenciements massifs chez Boeing : l'entreprise va supprimer 2 500 postes Bulgarien fordert, dass die Europäische Union Maßnahmen ergreift, um den Honigmarkt vor Importen aus der Ukraine zu schützen |