Відповідно до гіпотетичних підсумків 2017 року, українська економіка повинна зрости на 2%. Але цього в сучасних реаліях, звичайно ж, недостатньо. Сату Кахконен — директор Світового банку — дала свої поради щодо найбільш доречних реформ для України.
Пенсійна реформа
Першою за необхідністю реформою Кахконен називає пенсійну. Відповідно до статистичних даних, як повідомляють новини України, майже 11% державного ВВП витрачається через Пенсійний фонд. При цьому важливим аспектом є те, що лише половина витрат покривається пенсійними внесками, а решту доводиться покривати із державного бюджету. Тому держава повинна активно боротися з явищем «зарплатня в конверті», щоб поповнювати бюджет.
Необхідність пенсійної реформи, як зазначає очільниця Світового банку, обумовлена також тим фактом, що понад 70% пенсіонерів на сьогодні проживають за межею бідності.
Зміни в земельній реформі
Провівши земельну реформу, за переконанням Кахконен, Україні вдасться залучити значно більше іноземних інвестицій. У випадку змін в земельному законодавстві вдасться суттєво покращити економічні справи в країні. Серед першочергових завдань в Світовому банку називають: підготовку та відкриття земельного ринку, скасування мораторію.
Нововведення в медицині
Без медичної реформи покращити економіку країни просто нереально. Як дають зрозуміти новини України, на сьогоднішній день на охорони здоров'я країні доводиться використовувати понад 4% ВВП. При цьому населення продовжує скаржитись на якість медичних послуг, на їхній дуже низький рівень,а відсоток смертності українців невпинно зростає. Кахконен оприлюднила сумну статистику відповідно до котрої щорічно через передчасну смерть працездатних працівників втрачається понад 6 млн. років продуктивного життя. Вклавши їх в роботу, вдалось би суттєво покращити економічні показники.
Антикорупційна реформа
Хоча в державі і функціонують усі необхідні органи для виявлення та покарання службових злочинів, корупційних схем, проте питання хабарництва як і раніше залишається актуальним. Побороти корупцію — значить відкрити двері для іноземних інвестицій.
Хоча сама економіка, як передбачають в Світовому банку та як підтверджують новини України, повинна трохи підрости (1,5-2,5%), але й сама інфляція, за переконанням Кахконен, теж зросте до 10%. Варто зазначити, що попередні прогнози вказували на цифру 8,5%.
e-finance.com.ua