• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • Спеціальна програма ЮНЕП продовжує боротьбу з незаконним обігом хімічних речовин в Україні
  Опубликовано: 2017-10-13 08:48:18

  Більше тридцяти національних та міжнародних фахівців взяли участь у другому засіданні проекту «Посилення реалізації Роттердамської конвенції в Україні та підвищення кваліфікації з незаконного обігу хімічними речовинами» у місті Хмельницькому.

  Спеціальна програма ЮНЕП за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) проводить освітній семінар у форматі «навчи викладача», метою якого є обмін досвідом та найкращими практиками у сфері протидії незаконному обігу пестицидів в Україні та контролю за виконанням міжнародних стандартів міжнародної торгівлі окремими небезпечними хімічними речовинами.
   
  Семінар розпочав свою роботу на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Державної фіскальної служби України, об’єднавши представників ФАО (Рим, Італія), Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Інституту захисту рослин НААНУ, Університету митної справи та фінансів, Європейської бізнес асоціації, Державної екологічної інспекції, Ужгородської прикордонної державної контрольно-токсикологічної лабораторії, Національної академії Державної прикордонної служби України імені Б. Хмельницького, бізнесу тощо.
   
  Оскільки проект націлений на підвищення хімічної безпеки в Україні та зміцнення регулюючих інституцій та законодавства у даній галузі, під час зустрічі фахівці проаналізували прогалини у виконанні Роттердамської конвенції, що покликана допомагати країнам-учасницям боротися з небажаною торгівлею хімічними речовинами, та погодили методи поширення інформації між урядовими департаментами, бізнесом, науковими спільнотами та студентами профільних освітніх закладів.
   
  Експерти активно взяли участь в обговоренні Роттердамської конвенції як установчого документу при екологічно обґрунтованому використанні хімічних речовин та прийнятті рішень щодо їхнього імпорту та експорту на національному рівні.  Робочі групи семінару були залучені до опрацювання таких питань як контроль за виконанням конвенції при перетині державного контролю, проблема виявлення та попередження контрабанди пестицидів, методичні поради щодо викладання дисциплін, що включать тему обігу хімічних речовин.
   
  «Я радий долучити фахівців Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення державної фіскальної служби до активного обговорення проблем обігу хімічних речовин в Україні, оскільки обмін знаннями і досвідом у даній галузі є важливою складовою успішної реалізації державної податкової політики та політики у сфері митної справи», - сказав Войцещук Андрій Дмитрович, директор Департаменту ДФС України.
   
  Зауважимо, що на попередній зустрічні ЮНЕП було погоджено створити міжвідомчу робочу групу по Роттердамській конвенції, яка працюватиме над мінімізацією прогалин у реалізації зобов’язань України у рамках конвенції , та провести кампанію з  інституційної розбудови в кількох прикордонних областях України. Останній компонент має на меті створення регіональних інформаційних центрів для малих та середніх агровиробників, що сприятимуть попередженню поширення непридатних до застосування  хімічних речовин.
   
  За словами Александра Міхайловські, провідного фахівця з сільського господарства у штаб квартирі ФАО, нова міжгалузева робоча група, сформована в результаті проекту, створить реальні можливості для діалогу між різними міністерствами, установами та організаціями для виконання вимог Роттердамський конвенції на національному рівні. «Секретаріат Роттердамський конвенції на базі ФАО готовий підтримувати функціонування цієї робочої групи на технічному рівні та відкритий до пропозицій", - додає пан Міхайловські.
   
  Нагадаємо, що Спеціальна програма ЮНЕП  спрямована на підтримку інституціонального розвитку країн для ефективнішої реалізації Базельскої, Роттердамської, та Стокгольмської конвенцій, Мінаматської конвенції та Стратегічного підходу ООН до міжнародного регулювання хімічними речовинами (SAICM). Основним отримувачем допомоги в рамках проекту визначено Міністерство екології та природних ресурсів України, а загальний бюджет становить близько 230 тисяч доларів США.
   
  До розгляду на участь у Програмі було подано 54 заявки з 45 країн світу, і Україна стала однією з семи країн, що отримає фінансування в рамках даного проекту.  Реалізацію покладено на міжнародну неурядову організацію Green Cross Switzerland.

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.