• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • НКЦПФР: Бюлетень щодо стану ринку цінних паперів, вересень 2017
  Опубликовано: 2017-10-13 15:37:48

  Загальна інформація щодо обігу цінних паперів на фондовій біржі.
   
  Загальний обсяг торгів на організованому ринку у вересні 2017 року становив 15,4 млрд грн. Обсяги торгів корелюються з активністю торгів з ОВДП.
   
  У вересні 2017 року укладення біржових контрактів відбувалось на 4  фондових біржах. Понад 90% торгів за обсягами відбулись на фондових біржах «Перспектива» та «ПФТС» за рахунок торгів з ОВДП. Найбільша кількість укладених біржових контрактів – на «Українській біржі» (майже 90% всіх контрактів).    
   
  Організований ринок за структурою торгів у розрізі фінансових інструментів фактично є ринком обігу державних облігацій (98%). Обсяги торгів з іншими цінними паперами залишаються на мінімальному рівні та складаються в основному з кількох емітентів, попит на цінні папери яких формується обмеженим колом учасників.
   
  Залишаються значні обсяги біржових контактів, укладених на ринку РЕПО. Предметом 95% усіх контрактів, укладених на ринку РЕПО, є державні облігації. В основному операції на ринку РЕПО здійснюють банки.
   
  Загальна інформація щодо обігу цінних паперів на неорганізованому ринку
   
  Загальний обсяг торгів на неорганізованому ринку у вересні 2017 року становив 20,2 млрд грн. Найбільші зміни в обсягах та структурі торгів зафіксовано за акціями. Загальне збільшення обсягів порівняно з попереднім місяцем становило близько 87%.
   
  Обсяги торгів на неорганізованому ринку у вересні 2017 року продемонстрували зростання, а саме акції торгувались більше ніж у попередні періоди.
   
  Торгівля акціями
   
  Понад 80% торгів на неорганізованому ринку здійснюють ТОП-5 торговців цінними паперами, обсяг угод у яких становить 9,7 млрд грн.
   
  На біржовому ринку торгівля акціями формується з емітентів, які переважно є предметом контрактів інтернет-трейдингу. У вересні 2017 року всі ТОП-10 емітентів, які найбільше торгувалися на фондових біржах, всупереч трендів на позабіржовому ринку, були реальними підприємствами, з яких складаються основні галузі економіки. Проте торги із зазначеними емітентами залишаються дуже незначними, а низька концентрація ліквідності та значна волатильність є причиною відсутності бажання у великих інвесторів формувати свої портфелі з такими активами.
   
  Порівнюючи ціноутворення на акції на біржовому та позабіржовому ринку, можна констатувати, що спред цін на неорганізованому ринку значно ширше, а різниця, починаючи з 50% спреду та більше, фактично зростає в геометричній прогресії. Кількість випусків, що торгуються на неорганізованому ринку, значно більше за ті, що перебувають у біржових списках  фондових бірж. Водночас  кількість емітентів, за якими спред на позабіржовому ринку перевищує 1000%, тобто ціни на акцію відрізняються у 10 та більше разів.
   
  Торгівля корпоративними облігаціями
   
  На ринку корпоративних облігацій присутні в основному  локальні інвестори та банки. Первинне розміщення здійснюється здебільшого на організованому ринку, зокрема,  компаніями будівельної галузі економіки з подальшою реалізацією цільових облігацій будівельників фізичним особам-інвесторам на неорганізованому ринку.
  Вторинний ринок характеризується обігом цінних паперів серед обмеженого кола осіб. Епізодично на ринку відбуваються транзакції залучення боргового капіталу компаніями через випуск облігацій, які викуповують банки.  Більшість лідерів торгів за облігаціями – компанії будівельної галузі.
   
  Торгівля ОВДП
   
  Протягом вересня 2017 року середня дохідність за гривневим ОВДП становила близько 13%-15% при мінімальній дохідності, зафіксованій на рівні 9,24%, та максимальній 18,9%. Біржові контракти з максимальною дохідністю укладали БАНК «АВАНГАРД», ТОВ ФК «ФІНЕКС-Україна», ТОВ «АРТ-КАПІТАЛ». Контракти з мінімальною дохідністю укладали в інтересах ТОВ «Інвестиційний капітал Україна», ТОВ «АРТ-КАПІТАЛ», ПАТ «БТА БАНК».  Протягом 3 місяців спостерігається падіння середньозваженої ставки річної дохідності, яка є предметом укладених біржових контрактів з ОВДП.
   
  За валютними ОВДП протягом усього року доходність та різниця між максимальною та мінімальною доходністю залишається досить великою. Всі розрахунки за валютними ОВДП відбуваються у національній валюті, отже значна курсова волатильність суттєво впливає на криву дохідності. Спред  значно  вище за гривневі ОВДП.
   
  Торгівля деривативами
   
  У вересні на фондовому ринку найбільшим попитом користувались ф’ючерсні контракти на тройську унцію золота (близько 60%), друге місце посіли строкові контракти на курс пари євро-дол (близько 30%).
   
  Обсяг реальних коштів, які обертаються на строковому ринку, залишається на дуже низькому рівні. З урахуванням гарантованого забезпечення, які учасники торгів надають для укладення ф’ючерсного контракту, обсяг за  всіма видами ф’ючерсних контартків, не перевищує 15 млн грн. Отже, забезпечення, наприклад на пару євро-долар, становить 6%, а 94% становить «плече», що надається інвестору. Гарантоване забезпечення на ф’ючерсний контракт тройської унції золота становить 8%. Найбільший відсоток гарантованого забезпечення передбачено ф’ючерсним контрактом на індекс Bitcoin – 30%. 

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.