Черкаський «АЗОТ», що входить до групи OSTCHEM (об’єднує підприємства азотної хімії Group DF), після проведення капітальних ремонтів відновив роботу виробництва аміаку (цех А-5) та карбаміду (цех М-2).
«Увесь комплекс заходів, впроваджених у період проведення капітальних ремонтів в основних цехах, був спрямований на відновлення ресурсу технологічного обладнання, забезпечення його ефективної роботи в процесі виробництва. Першим до пускових операцій приступив цех А-5 з виробництва аміаку. Зараз його агрегат щодоби виробляє 1300 тонн аміаку. Наступним кроком став пуск цеху М-2 з виробництва карбаміду, який уже, наразі, виходить на добовий виробіток продукції 1000 тонн відповідно»,-- коментує Віталій Скляров, Голова Правління ПАТ «АЗОТ» OSTCHEM.
Серед основного переліку запланованих робіт було виконано: у цеху А-5 – перезавантаження каталізатора печі первинного риформінгу, усунення дефектів на паровій турбіні в компресорі технологічного повітря, відновлення теплоізоляції окремих тунелів, ревізія певних вузлів, діагностика труб та інше. У цеху М-2 – ремонт конденсатора високого тиску позиції Е202, колони синтезу позиції R201.
За технологічним ланцюгом пуск цеху А-5 дав можливість завантажити і цех М-9 з виробництва аміачної селітри.
«Збільшення добового виробітку аміачної селітри до 2800 тонн стало можливим після того, як цех А-5 з виробництва аміаку почав виробляти продукцію. Зараз обидві технологічні нитки цеху М-9 з виробництва аміачної селітри завантажені на повну потужність – констатує начальник цеху М-9 Ігор Сімків.
Виробіток аміачної селітри цехом М-9 та карбаміду цехом М-2 повністю орієнтований на внутрішній ринок і є початком напрацювання азотних мінеральних добрив для українських аграріїв під весняну посівну кампанію 2018 року.
e-finance.com.ua