• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • Електронний європротокол: смартфон замінить поліцейських при ДТП
  Опубликовано: 2017-12-04 15:38:03

  Аварія відбувається за секунди, а її наслідки влагоджуються місяцями. Не обов'язково викликати поліцейських та очікувати вердикт суду, щоб отримати страхову виплату. Треба застосувати європротокол... або смартфон.

  Європротокол — документ, який водії отримують при оформленні страхового поліса осцпв. Використовуючи європротокол, автомобілісти можуть оформити аварію за годину та з часом отримати страхову виплату. Не треба, як це робиться зазвичай, викликати патруль, отримувати довідку про дорожньо-транспортну пригоду та очікувати рішення суду. Користь в тому, що винуватець аварії не отримує штраф за адміністративне порушення, а машини мінімум часу перекриватимуть проїзд.

  З 1 жовтня 2017 року українські водії можуть застосовувати систему «Електронний європротокол». Систему створила команда Моторного (транспортного) страхового бюро України (www.mtsbu.ua). При її використанні водіям треба ввести інформацію про ДТП до спеціальної форми на сайті https://dtp.mtsbu.ua, замість заповнення паперового бланка. Як страхування онлайн спростило оформлення полісів, так електронний протокол спростить улагодження наслідків аварій.

  Водіям дозволено застосувати паперовий чи електронний європротокол, якщо аварія відповідає 5 умовам:

  1) учасники аварії були у тверезому стані, залишились на місті події та погодились скласти європротокол;
  2) один водій визнає свою провину в створенні ДТП;
  3) винуватий та потерпілий володіють дійсними страховими полісами ОСЦПВ (наявність чи відсутність КАСКО не впливає на ситуацію);
  4) при зіткненні не постраждало здоров'я людей та не пошкоджено комунальне майно;
  5) водій, який вважається потерпілим, згоден отримати виплату за шкоду майну до 50 тис. грн.

  ДТП не відповідає хоча б одній із цих умов? Тоді водіям треба викликати поліцію та діяти за стандартним методом.
  При оформленні електронного «протоколу» учасникам ДТП треба дотримуватись додаткових вимог:

  1) в одного з водіїв смартфон з камерою, GPS та доступом до глобальної мережі для внесення інформації до бази даних МТСБУ. Потрібно вказати дані про страхувальника (код ІНПП чи ЄДРПОУ) та транспорт  (номерний знак, марку, модель).
  2) в обох водіїв при собі повинні бути мобільні телефони. На них прийдуть SMS з підтвердженням, що страховий випадок зареєстрований в базі даних МТСБУ.

  Сервіс МТСБУ оптимізований під смартфони та планшети, тому водіям зручно заповнювати «протокол» на вулиці або в салоні машини.

  Водії бояться зробити помилку при заповненні паперового європротоколу, яка призведе до відмови в отриманні виплати. Тому творці електронного сервісу зробили підказки для водіїв. Сервіс покаже людям, як правильно оформити ДТП, які дані вказати про страхувальника та транспорт, нагадає, що треба сфотографувати місце аварії, посвідчення і техпаспорти водіїв. Схему ДТП не доведеться малювати, як на паперовому бланку, — сервіс запропонує вибрати один з типових варіантів.

  Завдяки онлайн сервісу МТСБУ оформляти ДТП стало простіше, а ризик зробити помилку зведений до мінімуму. Хто не наважувався застосувати європротокол через відсутність знань або страх помилитися, тепер може поміняти своє ставлення. Принаймні, Моторне бюро розраховує, що поява системи «Електронний європротокол» стимулює українських водіїв частіше оформляти аварії самостійно. Патрульним доведеться менше відволікатися на незначні аварії і вони зможуть приділяти більше уваги безпеці в місті, а страхові компанії зосередяться на улагодженні складних справ.

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.