• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • Росатом починає будівництво АЕС «Ель Дабаа» в Єгипті
  Опубликовано: 2017-12-12 08:52:04

  11 січня 2017 року у Каїрі генеральний директор Держкорпорації «Росатом» Олексій Ліхачов та міністр електроенергетики і поновлюваних джерел енергії Єгипту Мохаммед Шакер підписали Акти про вступ в дію комерційних контрактів на спорудження АЕС «Ель Дабаа».
  Відповідно до підписаних контрактів, Росатом побудує в області Матрух на березі Середземного моря, чотири блоки ВВЕР-1200 АЕС «Ель Дабаа» і здійснить поставку російського ядерного палива на весь життєвий цикл атомної станції. Це дозволить забезпечити конкурентоспроможну вартість електроенергії в Єгипті протягом 60 років. Також Росатом проведе навчання персоналу та буде надавати підтримку єгипетським партнерам в експлуатації та сервісі АЕС «Ель Дабаа» протягом перших 10 років роботи станції. В рамках ще однієї угоди російська сторона побудує спеціальне сховище та буде поставляти контейнери для зберігання відпрацьованого ядерного палива.
  Перший енергоблок АЕС «Ель Дабаа» буде введений в експлуатацію у 2026 році.
  «Підписані контракти - рекордна угода в історії світової атомної галузі. Загальна вартість всіх чотирьох контрактів становить десятки мільярдів доларів США - це також і найбільша несировинна експортна угода за всю історію Росії. Ми запропонували нашим єгипетським партнерам унікальну комплексну угоду, що охоплює весь життєвий цикл атомної станції, тобто 70-80 років. Росатом - єдина в світі компанія, здатна надати замовникам повний комплекс послуг в області мирного атома», - прокоментував вступ контрактів в силу генеральний директор Держкорпорації «Росатом» Олексій Ліхачов.
  В рамках реалізації проекту спорудження АЕС «Ель Дабаа» Росатом також буде надавати єгипетським партнерам допомогу в розвитку ядерної інфраструктури, збільшить рівень локалізації, забезпечить підтримку в підготовці національних кадрів та підвищенні суспільної прийнятності атомної енергетики.
  Підготовка майбутніх працівників АЕС буде проходити як в Росії, так і в Єгипті. До Росії в найближчі кілька років будуть направлені сотні студентів для проходження навчання по ядерним спеціальностям.
  Спорудження АЕС «Ель Дабаа» стане поштовхом до подальшого промислового розвитку Єгипту: в процесі будівництва будуть задіяні десятки єгипетських компаній. При будівництві першого блоку єгипетської атомної станції рівень локалізації складе не менше 20%. При спорудженні наступних блоків цей показник збільшиться.

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.