• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Підсумки року: Ключові показники діяльності Держгеокадастру
    2017-12-22 11:26:07

    Пропонуємо ознайомитися з основними показниками роботи Державної служби з питань геодезії, картографії  та кадастру в 2017 році.

    Організація земельних торгів. За неповний 2017 рік територіальні органи Держгеокадастру на земельних торгах реалізували 1 565 прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності. Загальна площа переданих в оренду ділянок склала 37,3 тис. гектарів.

    Найбільш активно земельні аукціони проводилися в Одеській (194 земельні ділянки площею 4 736,9 га), Чернігівській (129 ділянок площею 4 261,1 га) та у Херсонській (91 ділянка площею 5 131,9 га) областях.

    Стартова річна орендна плата за користування земельними ділянками була визначена на рівні 7,67% від нормативної грошової оцінки земель. За результатами земельних торгів розмір орендної плати у середньому по Україні вдалося підвищити до 14,35% від нормативної грошової оцінки. Це майже 4400 грн/га.

    ТОП результатів земельних торгів: 231 % та 197% від НГО (Тернопільський район  Тернопільської області), 181% від НГО (Зіньківський район Полтавської області), 165% від НГО (Тальнівський район Черкаської області).

    Для порівняння: у 2016 році на земельних торгах було реалізовано 1 706 прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 42,6 тис. гектарів. У 2016 році стартовий розмір річної орендної плати за продані на торгах земельні ділянки в середньому становив 6,64% від нормативної грошової оцінки, за результатами торгів – 10,22%.

    Факторами, що зумовили зростання орендної плати стали підвищення стартової ціни лота (відповідно до Стратегії удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними, затвердженої постановою КМУ від 07.06.2017 № 413), а також зростання конкуренції за ділянки. Якщо за підсумками 2016 року середня кількість учасників торгів складала 2,3, то в 2017 цей показник зріс до 3,1.

    У результаті надходження до бюджетів збільшились до 102 млн гривень проти 95 млн гривень за підсумками 2016 року.

    Виділення землі учасникам АТО. У 2017 році учасникам АТО та родинам загиблих воїнів надано 76 613 дозволів на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Найбільше – у Київській (7 987 дозволів), Харківській (4 095), Хмельницькій (4 017) областях.

    Учасникам АТО за цей період передано у власність 62 456 земельних ділянок. Найбільше – у Київській (8 597ділянок), Полтавській (4184), Хмельницькій (3890) областях.

    Ведення земельного кадастру. Державні кадастрові реєстратори протягом 2017 року зареєстрували 1 302 758 земельних ділянок та видали 1 115 376 витягів із Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

    Для порівняння: у 2016 році у кадастрі було зареєстровано 982 154 ділянки та видано 1 182 152 витяги про земельну ділянку.

    На кінець року наповненість Державного земельного кадастру становить 73% від загальної площі земельних ділянок.  На 01.01.2017 цей показник становив 70%.

    6 грудня Уряд ухвалив постанову, якою впроваджений взаємообмін інформацією між двома реєстрами - земельним кадастром та реєстром майнових прав Мінюсту, що дозволяє перевіряти інформацію в режимі онлайн та блокувати реєстрацію подвійних договорів оренди. Це потужний інструмент захисту бізнесу, а також антикорупційний захід і функціонал для виправлення помилок в ДЗК.

    Також у поточному році Державний земельний кадастр одним із перших у світі переведено на технологію Blockchain.  Упровадження цієї технології забезпечує надійну синхронізацію даних, що унеможливлює їх підміну в результаті зовнішнього втручання, а також надає можливість здійснювати суспільний контроль за системою.

    Екстериторіальність погодження проектів землеустрою. У 2017 році до територіальних органів Держгеокадастру надійшло на погодження за принципом екстериторіальності 307 796 проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. За рік експертами опрацьовано 305 739 проектів.

    Зокрема, у першому півріччі 2017 року на погодження надійшло 133 406 проектів, у другому – 174 390 проектів.

    Принцип екстериторіального погодження землевпорядної документації стимулював  скорочення термінів розгляду документації в середньому до 5-7 робочих днів та майже зупинив практику повторних відмов. Зокрема, з загальної кількості документацій, що надійшли до територіальних органів Держгеокадастру на погодження за принципом екстериторіальності у 2017 році, на повторний розгляд було направлено лише 4,7% проектів, втретє направлялося лише 1% від загальної кількості. Тоді як в минулому проекти могли місяцями лежати без розгляду або неодноразово повертатися з необґрунтованими відмовами.

    Запровадження електронних послуг Держгеокадастру

    У 2017 році в онлайн формат були переведені послуги в сфері земельних відносин, які охоплювали рекордно високу кількість громадян:

    Реєстрація договорів оренди земель сільськогосподарського призначення. Сервіс дозволяє громадянам без черг, без контакту з чиновниками і зайвих витрат часу подати заяву на реєстрацію договору оренди усього за кілька хвилин, завантаживши його сканкопію та підписавши дані власним електронним цифровим підписом.
     
    Електронна реєстрація земельної ділянки. Сервіс у статусі пілоту протягом року відпрацьовувався в Чернігівській області і в грудні був розповсюджений на всю територію України. Новий функціонал дозволяє сертифікованим інженерам-землевпорядникам подавати заявку на реєстрацію ділянки онлайн, знову таки уникаючи прямого контакту із надавачем послуги. Щорічно в Державному земельному кадастрі реєструється близько 1 млн ділянок.

    Прес-служба Держгеокадастру

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.