Перші прогнози ФАО на майбутній рік: виробництво зернових буде нижчим рекордних рівнів минулого року.
Індекс продовольчих цін ФАО в квітні залишався в цілому стабільним і склав 173,5 пункту, тобто дещо підвищився порівняно з березневим показником і виріс на 2,7 відсотка в порівнянні з аналогічним показником минулого року. Ціни на зернові та молочні продукти продовжили тенденцію до зростання, а цукровий ринок продовжив скорочуватися.
ФАО також опублікувала свої перші прогнози на маркетинговий сезон 2018/19 рр., прогнозуючи зниження світового виробництва і запасів зернових з рекордного або майже рекордного рівня.
Прогноз на поточний рік
Ранні прогнози по світових ринках зернових в майбутньому році сприятливі, незважаючи на прогнозоване зниження, згідно з новим виданням Звіту ФАО щодо пропозиції зернових і попиту на зернові, також опублікованому сьогодні.
Очікується, що обсяг виробництва зернових культур в 2018 році складе 2 607 млн. тонн, що приблизно на 1,6 відсотка нижче майже рекордного врожаю 2017 року. Зниження в основному пов'язано з очікуваним скороченням виробництва кукурудзи, особливо в США.
Зниження виробництва пшениці в основному відображає очікуване зниження виробництва в Російській Федерації після виняткового врожаю минулого року. Тим часом, згідно з попередніми прогнозами ФАО, світове виробництво рису збільшиться на 1,3 відсотка і досягне 510,6 млн. тонн, встановивши новий рекорд, в першу чергу за рахунок розширення посівних площ в Азії.
Що стосується споживання зернових культур, новий прогноз ФАО як з продовольства, так і по кормах також вказує на рекордну позначку в 2 626 млн. тонн. Цей показник відображає прогнозоване збільшення споживання рису на 1,0 відсотка в рік, зростання споживання пшениці на 0,8 відсотка і збільшення загального споживання фуражного зерна на 0,4 відсотка, у тому числі споживання кукурудзи в якості кормів збільшиться на 2,8 відсотка та досягне нового рекордного рівня в 615 млн. тонн. У Китаї і Південній Америці прогнозується найбільше річне зростання споживання кукурудзи в якості кормів.
ФАО прогнозує, що світові запаси зернових на кінець сезонів (кінець 2019 року) скоротяться на 2,7 відсотка, а співвідношення світових запасів зернових до споживання знизиться до 27,2 відсотка, в порівнянні з його найвищим за останні 16 років значенням протягом 2017-2018 рр. в 28,8 відсотка, але він залишиться на рівні значно вище історичного мінімуму в 20,4 відсотка, зареєстрованого в 2007-2008 рр.
Перший прогноз ФАО з міжнародного товарообігу зерновими культурами в майбутньому році становить 406 млн. тонн, що означає лише 0,6-процентне зниження від очікуваного рекордного рівня в поточному сезоні.
Цінові тенденції
Індекс цін на зернові ФАО зростає вже четвертий місяць поспіль і в квітні піднявся ще на 1,7 відсотка. Зараз він знаходиться на рівні на 15,4 відсотка вище в порівнянні зі своїм значенням рік тому. Ціни на пшеницю зросли під впливом пов'язаних з погодою ризиків в Сполучених Штатах, в той час як зниження виробництва кукурудзи в результаті посухи в Аргентині і зниження посівних площ в США привели до зростання світових цін на кукурудзу. Ціни на рис також виросли.
Індекс цін на молочні продукти ФАО виріс на 3,4 відсотка в порівнянні з березневим показником, що відображає стійкий попит на всі молочні продукти і побоювання щодо доступності експорту в Новій Зеландії.
Індекс продовольчих цін ФАО є середньозважений показник, що відслідковує динаміку міжнародних цін на п'ять основних продовольчих товарних груп.
Зниження в квітні продемонстрували і три інші суб-індексу. Індекс цін на рослинні олії ФАО знизився на 1,4 відсотка з березня, а індекс цін на м'ясо ФАО впав на 0,9 відсотка.
Індекс цін на цукор ФAO впав на 4,8 відсотка в квітні в порівнянні з попереднім місяцем, продовжуючи тенденцію до зниження, яка розпочалася в грудні минулого року, і в середньому зараз знаходиться на рівні на 24 відсотки нижче в порівнянні з аналогічним показником квітня 2017 року .
Зниження цін стало результатом надлишку пропозиції, викликаного рекордними врожаями в Таїланді і в Індії - другому за обсягом виробнику цукру, а також знецінення реала, національної валюти Бразилії - найбільшого виробника цукру в світі.
e-finance.com.ua