На початок листопада в Україні було намолочено 60 млн. тон зерна, а в короткостроковій перспективі, за даними фахівців, врожайність може бути збільшена до 80 і навіть до 100 млн. тон на рік. Враховуючи значну питому вагу аграрного сектору в економіці країни, її стабільну прибутковість, така перспектива є більш ніж привабливою, однак на заваді стоїть серйозна проблема нестачі мінеральних добрив. Знов, як і в випадку з іншими доленосними сферами економіки – станом промисловості, трудових ресурсів тощо, ми спостерігаємо скоріше відстороненість, ніж турботу і дбайливість держави. Таку думку висловлюють народні депутати України разом з представниками УСПП та Антикризової ради громадських організацій.
В травні в УСПП відбувся круглий стіл «Збереження потенціалу виробництва мінеральних добрив в Україні» за участі експертів Союзу хіміків, ФРУ, Української аграрної конфедерації та чисельних виробників. Йшлося про критичну ситуацію в сфері мінеральних добрив, необхідність невідкладного захисту національного виробника від демпінгового та зростаючого імпорту. Фахівці вимагали від уряду розробити довгострокову Програму агрохімічного забезпечення АПК, реалізація якої вирішила б проблему відродження виробництва мінеральних добрив в Україні.
Однак ситуація з того часу не змінилася, і підготовка агрогосподарств до нового сезону 2019р. супроводжується «заощадженням» фермерами добрив, що загрожує суттєвим зниженням майбутнього врожаю. Український виробник втрачає «грунт під ногами», коли ціни на внутрішньому ринку перевищують середні світові: на аміачну селітру – на 10%, карбамід – 35%, КАС – 40%.
«В ЄС, США та Канаді дотації на підтримку аграріїв складають 600-700 євро на 1 га угідь. До таких дотацій нашим фермерам дуже далеко, натомість через вищу в Європі ціну на природний газ вітчизняні добрива коштують дорожче, ніж де-небудь. Аграрії знаходять вихід: імпортують з ближнього зарубіжжя, в тому числі з Росії, користуються послугами «чорного» ринку, порушують технології. Все це неминуче призведе до зменшення врожаю зернових, і, як наслідок, скорочень поступлень в бюджет, валютних надходжень, інших негативних наслідків», – переконаний президент УСПП Анатолій Кінах.
Дорожнеча та зменшення попиту призводить до значного скорочення виробництва вітчизняних мінеральних добрів. Темп падіння обсягів виробництва у 2016р. порівняно з 2012р. склав 70-40%. Частка власного виробництва добрив у загальних обсягах використання аграрними підприємствами у 2016-2018рр. відповідно склала: 58,3%, 42%, 28,4%.
На думку промислової спільноти, таку ситуацію треба негайно виправляти. Наполягаючи на розробці та ухваленні довгострокової Програми агрохімічного забезпечення АПК, промисловці і підприємці звертаються до уряду з вимогою передбачити в державному бюджеті на 2019 рік додаткове фінансування для часткової компенсації сільгоспвиробникам вартості фактично використаних ними мінеральних добрив, що придбані у вітчизняних товаровиробників. Вони також вважають за необхідне здійснити перерозподіл частини невикористаних бюджетних коштів 2018р., які виділені на закупівлю вітчизняної сільгосптехніки, на часткову компенсацію добрив. Лише таким чином країні вдасться зберегти статус провідної аграрної держави світу, щорічно нарощувати кількість і якість вироблених рослинних культур.
Зернова галузь може втратити свою прибутковість через брак та високу ціну добрив
2018-11-21 15:01:06
Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.
WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open. WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch. OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy. Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна. |
Related News / Новини рубрики:
Mamy nadzieję na udany rok dla ukraińskich rolników
Україна шукає ефективні моделі імпорту електроенергії Ukraine sets new records for frozen raspberry exports Іспанія як головний імпортер українського зерна: що варто врахувати Україні при експорті Ukraiński cukier drożeje: przyczyny i perspektywy na rok 2025 В Україні знову дорожчає автогаз: що відомо про зростання цін Верховна Рада ухвалила закон для збільшення доступного житла для переселенців Zełenski był inicjatorem opracowania specjalnych warunków podatkowych dla miast przygranicznych Українці продовжують вибирати бензинові авто Les prix des œufs en Ukraine atteignent des niveaux records : à quoi s'attendre d'ici la fin de l'année |