• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • Право на податкову знижку для платника із статусом внутрішньо переміщеної особи застосовується з 01 січня 2019 року
  Опубликовано: 2018-12-07 08:56:10

  Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що право платника податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року (далі – ПКУ).
  Підпунктом 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ передбачено, що платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично сплачені ним протягом звітного податкового року суми коштів, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи.
  Платник податку має право скористатися зазначеною у п.п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ податковою знижкою виключно за умови, що він та/або члени його сім’ї першого та другого ступенів споріднення:
  ● не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;
  ● не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.
  Розмір такої знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року.
  Зауважимо, що отримання податкової знижки за орендоване житло застосовується з 1 січня 2019 року.
  Нагадуємо, що для отримання податкової знижки платнику податку необхідно подати до контролюючого органу за місцем реєстрації річну податкову декларацію, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (п.п. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 ПКУ).
  Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься  (п.п. 166.4.3 п. 166.4 ст. 166 ПКУ).

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  Новости рубрики:


  Аэропорт в Белой Церкви получит статус международного — Министерство инфраструктуры  Грузия подписала контракт с Францией на поставку систем ПВО  Роман Кріль: Миколаївська митниця ДФС перерахує чергові 55 млн. гривень на ремонт доріг області  Недобросовісні роботодавці ризикують отримати штрафи за порушення трудового законодавства  Вакцинацію, спрямовану на профілактику грипу, сплачує роботодавець: податкові наслідки  Електронний фіскальний чек запобігає зловживанням під час здійснення розрахункових операцій  Податковий календар на 10 грудня 2018 року  Актуальна інформація щодо оформлення легкових автомобілів з іноземною реєстрацією  За 11 місяців у Дніпропетровській області зібрано 86,1 млрд грн податкових і митних платежів та 12,2 млрд грн єдиного внеску  Таксисты на еврономерах могут остаться без работы
  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.