• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • Бюджет-2020 офіційно опублікували
  Опубликовано: 2019-12-13 17:00:41

  Закон "Про Державний бюджет України на 2020 рік" опубліковано у газеті Верховної Ради "Голос України" від 13 грудня, передає УНН.

  Згідно з документом, доходи державного бюджету на наступний рік визначено в сумі 1095,6 млрд грн, видатки — 1182,0 млрд грн. Бюджет збалансовано з дефіцитом на рівні 2,1% ВВП (94,3 млрд грн).

  З метою забезпечення подальшого реформування системи охорони здоров’я у державному бюджеті на 2020 рік виділено кошти, зокрема на:

  реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення (72,0 млрд грн);
  розвиток системи громадського здоров’я та заходи боротьби з епідеміями (3,7 млрд грн);
  модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування (1,0 млрд грн);
  розвиток системи екстреної медичної допомоги (понад 0,9 млрд грн у вигляді субвенції місцевим бюджетам).

  Стимулювання розвитку освіти та науки здійснюватиметься, зокрема, за рахунок:

  реалізації програми “Спроможна школа для кращих результатів” (3,5 млрд грн у вигляді субвенції місцевим бюджетам);
  подальшого впровадження проекту із забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” (1,4 млрд грн у вигляді субвенції місцевим бюджетам);
  підтримки пріоритетних напрямів наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок у закладах вищої освіти (0,4 млрд грн);
  забезпечення діяльності Національного фонду досліджень, грантової підтримки наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок (0,53 млрд грн); утворення Фонду розвитку закладів вищої освіти (0,25 млрд грн).

  Для посилення соціального захисту та підтримки окремих категорій громадян передбачено спрямувати:

  0,8 млрд грн на покращення матеріального забезпечення одиноких одержувачів пенсій та осіб, які не мають права на пенсію, яким виповнилося 80 та більше років;
  майже 1 млрд грн — на реалізацію проекту “Житло для внутрішньо переміщених осіб” та для надання пільгових іпотечних кредитів внутрішньо переміщеним особам;
  1,1 млрд грн на лікування громадян України за кордоном.

  На виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 листопада 2019 року загальний ресурс на безпеку та оборону на 2020 рік визначено в сумі 245,8 млрд грн, що становить 5,45% ВВП та на 14% більше від обсягу, затвердженого законом на 2019 рік.

  Для розбудови транспортної інфраструктури у державному бюджеті виділено понад 70 млрд грн, з яких 0,5 млрд грн — на будівництво та реконструкцію мостів, 1,1 млрд грн — на будівництво та реконструкцію аеропортів, майже 2 млрд грн — на розвиток міського пасажирського транспорту та розбудову ліній метрополітену у містах Дніпрі та Харкові, 22,2 млрд грн — на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах.

  Державну підтримку соціально-економічного розвитку регіонів також передбачено здійснювати через Державний фонд регіонального розвитку (7,5 млрд грн) та шляхом надання субвенцій місцевим бюджетам: на підтримку розвитку об’єднаних територіальних громад (2,1 млрд грн); на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій (2,0 млрд грн); для реалізації проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (1,3 млрд грн).

  Цей закон набирає чинності з 1 січня 2020 року.

  Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила Держбюджет-2020 14 листопада.

  Юлія Шрамко

  Источник: УНН

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.