• Main Page / Головна
 • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
 • Archive / АРХІВ
 • Contacts / Контакти
 • RSS feed
 • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
 • В лікарнях зросла кількість хірургів, акушерів-гінекологів та інших медиків – НСЗУ
  2021-02-11 14:45:36

  З квітня 2020 року по лютий 2021 року кількість лікарів первинної ланки в електронній системі охорони здоров’я зросла на 555. Кількість лікарів спеціалізованої медичної допомоги зросла на 3 435, медичного персоналу – на 2 576 осіб.

  Про це повідомляє Національна служба здоров’я.

  Зазначається, що за цей час в Україні звільнилися 1950 лікарів первинної ланки, а натомість додалося 2505. Зі спеціалізованих медзакладів звільнилися 6620 лікарів, а додалося – 10 055. Серед медперсоналу звільнилася 8 431 особа, додалося – 11 007 працівників.

  Загалом, в ЕСОЗ, станом на 1 лютого 2021 року, зареєстровано 272 264 лікарі та медичного персоналу. З них, лікарів первинної ланки – 23 980, лікарів спеціалізованої медичної допомоги – 97 668, фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою – 153 251.

  Зокрема, серед лікарів спеціалізованої медичної допомоги лідери за кількістю – акушери-гінекологи (9 112). Найбільше цих спеціалістів на 100 000 населення працює в Івано-Франківській та Київській областях – 37 та 36 фахівців відповідно.

  Найменше – у Луганській та Донецькій областях – 6 та 8 гінекологів на 100 000 населення.

  Повідомляється, що хірурги в електронній системі охорони здоров’я – треті за чисельністю. Їх зареєстровано 6 106.

  Найбільше хірургів у Тернопільській і Чернівецькій областях та в Києві – по 24 спеціалісти на 100 000 населення. Найменше – у Луганській та Донецькій – 5 і 7 спеціалістів на 100 000 населення відповідно.

  Щодо лікарів первинної ланки, то найбільше їх у Волинській області – 69 фахівців на 100 000 населення, найменше на Чернігівщині – 46 медиків на 100 000 населення.

  "Це важлива інформація для місцевої влади, яка згідно із законом про місцеве самоврядування, відповідальна за організацію медичної допомоги в регіоні. Дані дозволяють проаналізувати потребу і визначити, яких лікарів залучити та в який спосіб. І цим даними уже користуються", – наголошуються в НЗСУ.

  У відомстві додають, що перед початком другого етапу медичної реформи, що стартувала 1 квітня 2020 року, звучало чимало побоювань, що лікарні закриють, а медики – залишаться без роботи та поїдуть працювати за кордон.

  Проте дані ЕСОЗ свідчать, що за 10 місяців роботи спеціалізованих медзакладів за новою системою фінансування, у рамках Програми медичних гарантій, кількість лікарів зросла.

  Мова йде про медичні заклади, які уклали договори з Національною службою здоров’я України. Це – 1 654 спеціалізовані медичні заклади та 1696 закладів первинної ланки надання медичної допомоги.

  Яна Жмурко

  ЛIГАБiзнесIнформ

  e-finance.com.ua

  Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

  WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

  WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

  OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  E-mail: info@e-finance.com.ua

  © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
  Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
  When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.