• Главная
  • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
  • АРХИВ
  • Финансисту
  • Бухгалтеру
  • Малому бизнесу
  • Аналитика
  • Реклама
  • Контакты
  • RSS feed
  • Издается с 9 сентября 2005 года
  • Про актуальне в адмініструванні рентної плати
    Опубликовано: 2021-02-26 15:13:01

    Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що  відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» начальника управління податкового адміністрування юридичних осіб Копильченко Тетяни на тему «Рентна плата: актуальні питання адміністрування».
    Наводимо деякі питання та відповіді на них.
    Питання 1. Добрий день!
    Наше товариство є платником рентної плати за користування надрами (далі – рентна плата), але не має підтверджуючих документів проведення нами геолого-економічної оцінки ділянки надр, наданої товариству у користування за власний рахунок.
    У зв’язку з набранням чинності змін, внесених Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ХІ, скажіть, будь ласка, чи маємо ми право на застосування визначеного п. 252.22 ст. 252 Податкового кодексу України (ПКУ) коригуючого коефіцієнта у розмірі 0,95?
    Відповідь. Вітаю.
    Умовою для застосування коефіцієнта у розмірі 0,95 встановлено видобування запасів корисних копалин ділянки надр із дотримання кондицій мінеральної сировини ділянки надр, затверджених державною експертизою на підставі звітів з геологічного вивчення (далі – Експертиза) за рахунок власних коштів, виконане платником рентної плати не раніше ніж за 5 років.
    У разі проведення товариством процедури Експертизи звітів про геологічне вивчення, у тому числі геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин      (ст. 45 Кодексу України про надра) за рахунок власних коштів впродовж п’ятирічного періоду, товариство має право застосовувати коригуючий коефіцієнт у розмірі 0,95 при обчисленні податкових зобов’язань з рентної плати.
    Питання 2.
    Чи виникають у підприємства податкові зобов’язання з рентної плати за користування надрами за відсутності спеціального дозволу на користування надрами, оскільки на підставі дозволу на спеціальне водокористування воно видобуває обсяги води з підземного водного простору для забезпечення виробничих потреб та передачі вторинним водокористувачам?
    Відповідь
    Оскільки платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – рентна плата) є землевласники та землекористувачі, що провадять господарську діяльність з видобування підземних вод на підставі дозволів на спеціальне водокористування (п.п. 252.1.4 п. 252.1  ст. 252 ПКУ), то підприємство є платником рентної плати з об’єктом    оподаткування – обсягом вилученої (добутої) з надр підземної води, яка не потребує первинної переробки (п. 252.3 ст. 252 ПКУ).
    Питання 3.
    Підприємство при провадженні господарської діяльності вилучає обсяги підземної води засобами артезіанської свердловини. Чи є таке підприємство платником рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин?
    Відповідь.
    Платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин є суб’єкти господарювання, які набули права користування об’єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами (п.п. 252.1.1 п. 252.1 ст. 252 ПКУ) або землевласники та землекористувачі, що провадять господарську діяльність з видобування підземних вод на підставі дозволів на спеціальне водокористування (далі – Дозвіл) (п.п. 252.1.4 п. 252.1 ст. 252 ПКУ).
    Водокористувачі зобов’язані здійснювати спеціальне водокористування лише за наявності Дозволу та використовувати воду (водні об’єкти) відповідно до цілей та умов їх надання (ст. 44 Водного кодексу України).
    За відсутності у підприємства Дозволу у нього виникає обов’язок звернутися до Державного агентства водних ресурсів України, як центрального органу виконавчої влади, який відповідно до покладених на нього завдань видає та анулює Дозволи (п.п. 3 п. 4 Положення про Державне агентство водних ресурсів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від  20 серпня 2014 року № 393), для визначення приналежності діяльності підприємства із видобування підземних вод до спеціального водокористування.
    У разі отримання від Держводагентства Дозволу у підприємства відповідно до п.п. 252.1.4 п. 252.1 ст. 252 ПКУ виникатимуть податкові зобов’язання з рентної плати за обсяги вилученої (добутої) з надр підземної води, яка не потребує первинної переробки (п. 252.3 ст. 252 ПКУ).

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    Новости рубрики:


    Кабмин предлагает в разы увеличить штрафы за нарушения в ходе проверок бизнеса



    Кабмин сохранил фиксированную цену электроэнергии 1,68 грн/кВт-ч до 1 сентября



    З початку року платниками Києва було подано близько 1,7 мільйонів звітів за допомогою електронних сервісів ДПС



    З початку 2021 року у Києві виявлено 1 475 суб’єктів господарювання, що підпадають під критерії ризиковості



    З 01 вересня 2021 року розпочинається кампанія з добровільного декларування активів фізичних осіб



    29 липня 2021 року є граничним терміном сплати юридичними особами авансових внесків з податку на нерухоме майно та транспортного податку за ІІ квартал



    Украина получила 500 млн долларов от размещения евробондов



    Зеленский анонсировал аудит децентрализации после второго этапа реформы



    Якщо річний обсяг викидів двоокису вуглецю перевищує 500 тонн за рік, суб’єкти господарювання зобов’язані зареєструватися платниками екологічного податку



    Про реєстрацію суб’єктів господарювання як платників акцизного податку




    E-FINANCE.COM.UA
    Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
    Тел.: +380-50-441-7388

    bigmir)net TOP 100
    Яндекс.Метрика

    Яндекс цитирования
    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.