• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • Які категорії громадян мають право на податкову знижку: роз'яснення
  Опубликовано: 2021-03-04 14:30:57

  У разі понесення певних витрат громадяни мають право на повернення частини податку на доходи фізосіб, утриманого з заробітної плати.

  Деякі категорії громадян мають право на податкову знижку, тобто на повернення частини податку на доходи фізичних осіб, утриманого з заробітної плати. Відповідне роз'яснення надали у Державній податковій службі.

  Хто має право на знижку
  Таке право виникає у платників податків у разі понесення витрат, перелік яких визначено у статті 166 Податкового кодексу.

  До таких витрат відносяться:

  - проценти, сплачені за користування іпотечним житловим кредитом;

  - пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;

  - кошти, сплачені платником податку на користь українських вищих та професійно-технічних навчальних закладів як оплата вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення;

  - страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення;

  - витрати на оплату допоміжних репродуктивних технологій або оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини (включаючи сплату державного мита);

  - кошти, сплачені у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу, що належить платнику податків, з використанням у вигляді палива біоетанолу, біодизеля, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.

  Як часто українці звертаються за податковою знижкою
  З початку 2021 року задекларували право на податкову знижку близько 14 000 громадян. Сума податку на доходи фізичних осіб, визначена ними до повернення, складає близько 50 млн грн.

  Найбільше громадяни декларують право на податкову знижку за витратами, понесеними на користь закладів освіти (подано 11 000 декларацій) та за витратами на сплату страхових платежів та пенсійних внесків (2 200 декларацій).

  Платник податку має право скористатись податковою знижкою до кінця податкового року, наступного за звітним. Тобто останній день подання декларації для отримання податкової знижки за 2020 рік – 31 грудня 2021 року включно.

  У разі, якщо платник не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

  Скільки декларацій про доходи за 2020 рік вже подали українці
  З початку 2021 року, коли розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих за 2020 рік, українці вже подали майже 60 000 податкових декларацій, в яких задекларовано загальний дохід у сумі 10,3 млрд грн.

  До сплати платниками визначено податкові зобов’язання на суму 323,4 млн грн, з них 280,7 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 42,7 млн грн військового збору.

  Жителі столиці задекларували 82,2 млн грн податкових зобов’язань, жителі Львівської області – майже 42 млн грн, Запорізької області – 20 млн грн.

  Останній день подання декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік – 30 квітня 2021 року.

  ЛIГАБiзнесIнформ

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  Новости рубрики:


  Минфин поднял ставки по гособлигациям и привлек в бюджет 4,6 млрд гривен  Забезпечення електронного документообігу між платниками податків та контролюючим органом  Фізична особа – підприємець сплачує єдиний внесок за місцем своєї реєстрації, незалежно від розташування робочих місць найманих працівників  Оновлено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення  Обрали єдиний рахунок – правильно заповнюємо розрахунковий документ для зарахування коштів  З початку року на сервіс ДПС України «Пульс» звернувся 221 платник Дніпропетровщини  З початку року до місцевих бюджетів надійшло понад 182 млн грн податку на нерухоме майно  НБУ отчитался о прибыли за 2020 год: насколько пополнится госбюджет  Дистанційно про сучасні форми комунікацій податкової служби з платниками на науково-практичній Інтернет конференції  До уваги платників податків
  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.