• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Як повинні платити податки в Україні громадяни, що працюють за кордоном: роз'яснення
    2021-04-23 15:15:49

    Платники податків, що отримують іноземні доходи, зобов’язані включати цю суму до загального річного оподатковуваного доходу.

    Громадяни України, які працюють за кордоном, мають сплачувати податки з отриманих в іншій країні доходів. Про це йдеться у роз'ясненні Міністерства юстиції.

    "Серед обов'язків трудових мігрантів – сплачувати податки з доходів, отриманих за кордоном. Суми податків та зборів, сплачені за межами України, зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні", – зазначають у відомстві.

    Особливості сплати податків трудовими мігрантами
    Трудові мігранти, як платники податків, що отримують іноземні доходи, зобов’язані включати суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подавати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року.

    Хоча суми податків, сплачені за межами України, зараховуються під час розрахунку податків в Україні, існують певні важливі моменти.

    Наприклад, сплачувати військовий збір у розмірі 1,5% з доходів доведеться у будь-якому разі, незалежно від того, чи були сплачені податки за кордоном, чи ні.

    Також необхідно пам’ятати про обов’язок сплати податків і зборів на майно, розташоване на території України, яке належить трудовому мігранту.

    Які права гарантує держава трудовим мігрантам
    Права громадян України-трудових мігрантів регулюються законом "Про зовнішню трудову міграцію". Серед цих прав, зокрема:

    - права на належні умови праці, винагороду, відпочинок і соціальний захист;

    - право на пенсійне забезпечення. Громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України, мають право на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Щоб стати учасником цієї системи, необхідно подати заяву до податкового органу України за місцем проживання. Такий орган розгляне її впродовж 30 календарних днів з дня отримання та укладе з трудовим мігрантом договір про добровільну участь;

    - право на визнання здобутої за кордоном освіти. Воно стосується як загальної середньої та професійно-технічної, так і вищої освіти. Іноді для компенсації відмінностей в академічних (навчальних) програмах, необхідно пройти додаткове навчання, практику, захистити курсові чи дипломні роботи тощо. У результаті трудовий мігрант, який здобув освіту за кордоном, отримує свідоцтво, яким підтверджується його право на продовження освіти або працевлаштування за фахом на території України;

    - право на підтвердження результатів неформального професійного навчання. Підтвердження здійснюють підприємства, установи, організації, які відповідають вимогам, установленим Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Міністерством освіти і науки України. Особі, яка підтвердила кваліфікацію, видається свідоцтво про присвоєння (підвищення) кваліфікації.

    Скільки українців працює за кордоном
    За оцінками уряду, за кордоном на постійній основі працює понад 3 млн громадян України.

    Загальна кількість заробітчан (з урахуванням осіб, що працюють нелегально) невідома.

    За оцінками Національного банку, за 2020 рік українські заробітчани переказали в Україну $12,121 млрд, що на $200 млн більше, ніж у 2019 році.

    За 2020 рік в Україну надійшло:

    - $4,7 млрд через кореспондентські рахунки банків (у 2019 році – $3,8 млрд);

    - $2,69 млрд – через міжнародні платіжні системи (у 2019 році – $2,2 млрд);

    - $4,7 млрд – через неформальні канали (у 2019 році – $5,8 млрд).

    ЛIГАБiзнесIнформ

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.