• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • Вклади у банківських металах. Чи гарантуються такі депозити державою
  Опубликовано: 2021-07-08 14:00:03

  Банківські метали – це золото, срібло, платина, метали платинової групи, доведені до найвищих проб відповідно до світових стандартів.

  Споживачі фінансових послуг можуть розміщувати депозити у банках не лише у національній чи іноземних валютах, а й у банківських металах. У Фонді гарантування вкладів фізичних осіб розповіли, чи гарантуються такі депозити державою.

  Що таке банківські метали
  Банківські метали – це золото, срібло, платина, метали платинової групи, доведені (афіновані) до найвищих проб відповідно до світових стандартів, у зливках чи порошках, що мають сертифікат якості, а також монети, вироблені з дорогоцінних металів.

  Види вкладів у банківських металах
  Інвестування у банківські метали є одним із способів заощаджень, який реалізується шляхом купівлі зливків або інвестиційних монет, відкриття депозитного або поточного рахунку.

  Практика такого інвестування в Україні не дуже поширена, тому необхідно попередньо з’ясувати, чи надає той чи інший банк відповідні послуги.

  Відкрити депозитний рахунок у банківських металах можна з фізичною поставкою металу або без неї. Перший варіант передбачає придбання вкладником в банку металу або внесення зливків в касу, а другий (без фізичної поставки) – конвертацію банком грошових коштів вкладника у віртуальні грами металу з подальшим зарахуванням на депозитний рахунок.

  Чи гарантуються вклади у банківських металах
  Повернення вкладу у банківських металах відбувається або шляхом виплати у вигляді зливків, або у гривневому еквіваленті за офіційним курсом Національного банку (згідно з умовами укладеного з банком договору).

  Відповідно до частини 4 статті 26 закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", у випадку визнання банку неплатоспроможним Фонд гарантування вкладів не відшкодовує кошти за вкладами у банківських металах.

  У договорі вкладу (рахунку) у банківських металах має обов'язково вказуватися інформація про непоширення на такі вклади гарантій ФГВФО.

  Які вклади захищені Фондом
  У разі банкрутства того чи іншого банку вкладник цієї фінустанови, який мав депозит у гривні чи іноземній валюті, отримає від ФГВФО відшкодування в межах 200 000 грн (незалежно від кількості вкладів, які були у громадянина в банку-банкруті).

  Під гарантії ФГВФО підпадають не лише вклади фізичних осіб на вказану суму, але й кошти на карткових рахунках громадянина (у тому числі це рахунки, на які він отримує зарплату, пенсію, стипендію та інші виплати).

  Крім того, гарантуються Фондом вклади фізичних осіб-підприємців (ФОП).

  Однак існують вклади, які не гарантуються державою (і це не лише вклади у банківських металах). Повний перелік таких депозитів міститься у частині 4 статті 26 закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

  ЛIГАБiзнесIнформ

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.