• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • На паузі: що відбувається з цінами на житло і чого чекати у наступному році
    2021-12-10 09:15:46

    Стрімке зростання вартості житла, що спостерігалося протягом 2020-2021 років, нарешті вгамувалося. За цей період ціна квадратного метру на первинному ринку збільшилася в середньому на 40-50%. І ось зараз можна говорити, що після цінового "марафону" на ринку настає етап стабільності.

    Які події на українському ринку призвели до стабілізації цін на нові квартири і чого варто очікувати у 2022 році – у авторській колонці для РБК-Україна Realty пояснює Михайло Підвисоцький, засновник та керуючий партнер групи компаній Concept Group.

    Чому ціни зростали шаленими темпами
    По-перше, варто зауважити, що у 2020 році після весняного локдауну на тлі фактичного колапсу містобудівної реформи і зниження пропозиції, попит на нове житло стрімко зріс. Проте саме з 2020 року відбулася різка диференціація популярності між різними класами житла. Найбільш бажаним для громадян стало придбання квартир у нових якісних об’єктах, що здатні задовольнити смаки найвимогливіших покупців. Саме такі житлові комплекси впродовж 2020-2021 років концентрували понад 60% наявного попиту.

    По-друге, собівартість житла за цей період також суттєво зросла. Якщо у 2020 році вартість будматеріалів та будівельно-монтажних робіт збільшилася в середньому на 15%, то вже у 2021 році – аж на 30-40%.

    По-третє, первинний ринок житла фактично є безальтернативним і найбільш придатним для збереження та примноження коштів громадян. В Україні депозитні ставки настільки малі, що їх хутко "з’їдає" інфляція. А інші ринки, або ж не гарантують високої надійності вкладень, або отримання бажаного інвестиційного прибутку занадто розтягнуте в часі, як приміром, на ринку дорогоцінних металів.

    Чому зараз ціни зупинилися
    Головна причина гальмування цін криється в тимчасовому відтоку покупців і відтермінування угод на 2-3 місяці. Новий спалах пандемії та запровадження чергових обмежень мають суто психологічний вплив на громадян, які не квапляться з купівлею на фоні невизначеності та стресу.

    Ще один момент: у 2021 році кількість угод на первинному ринку житла майже на 30% вища за показники 2020 року, і після періоду активності на ринку завжди настає час стабільності. До того ж, зростання цін відірвано від рівня активності покупців лише спонукатиме "просідання" продажів житла. Девелопери це чудово розуміють і намагаються регулювати рівень продажів за допомогою знижок та акцій, а також більш лояльними умовами програм із розтермінування.На паузі: що відбувається з цінами на житло і чого чекати у наступному роціВ першому півріччі зростання вартості квадратного метру може скласти всього 5-7% (Фото: РБК-Україна)

    Досвід 2020-2021 років засвідчив, що 2/3 потенційних покупців зацікавлені в придбанні квартир у об’єктах категорій комфорт та комфорт+. Важливим складниками таких об’єктів є висока якість будівництва (використання більш дорогих будівельних матеріалів), розгалужена інфраструктура: від зручних лобі та холів, спортивних майданчиків та зон відпочинку, до якісних склопакетів та ліфтів.

    Важливим для покупця квартир у таких житлових комплексах є також їхнє розташування поруч з рекреаційними зонами та вдалим транспортним сполученням. Зрозуміло, що таке житло через наявний попит зростає в ціні значно відчутніше, ніж, приміром, об’єкти економ-категорії. Саме тому важливим при виборі ЖК є його інвестиційний потенціал. Адже здорожчання квартир в нових якісних об’єктах за весь цикл будівництва може скласти в середньому 40-50%, що дасть змогу покупцеві зберегти та примножити вкладені кошти.

    Скільки це триватиме
    Стабілізація цін триватиме щонайменше до березня 2022 року. У цей період за сприятливих економічних та пандемічних умов буде майже повністю реалізований відкладений восени попит. Подальше ймовірне зростання цін залежатиме насамперед від якості проєкту, конкурентних цін, умов для комфортного проживання.

    У 2022 році не варто очікувати нових стрімких цінових стрибків. У першому півріччі зростання вартості квадратного метру може скласти в середньому лише 5-7%, що не стане перешкодою для більшої частини потенційних покупців. Людям досі потрібне власне житло, але високої якості та з належним комфортом.

    Раніше наші автори розповідали чому орендувати заміський будинок вигідніше в осінньо-зимовий період та чи варто купувати житло в епоху карантинів.

    МИХАЙЛО ПІДВИСОЦЬКИЙ

    Инф. rbc.ua

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.