• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • У Мінекономіки назвали 7 основних досягнень у 2021 році
  Опубликовано: 2022-01-06 09:00:56

  В Уряді назвали ключові досягнення Міністерства економіки України, які вдалося реалізувати у 2021 році. Про це повідомляє Урядовий кур’єр.

  1. Підтримка бізнесу: бізнес отримав 65 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» та 6,5 млрд грн за карантинними програмами.

  Уряд розширює і вдосконалює програму з кредитування малого та середнього бізнесу «5-7-9», щоб державну підтримку отримало широке коло підприємців. Окрім того, було реалізовано низку програм підтримки бізнесу під час посиленого карантину у січні та навесні 2021 року (допомога ФОП і працівникам 8 тис. грн).

  З 19 грудня запущено нову програму “єПідтримка” для підприємців, які працюють у найбільш постраждалих від пандемії сферах – культури, спорту, пасажирських перевезень.

  2. Робочі місця: створено 400 тисяч нових робочих місць.

  Як кажуть у відомстві, Мінекономіки у тісній співпраці з іншими відомствами вдалося “не тільки зберегти стабільну ситуацію на ринку праці через надання фінансової допомоги бізнесу, а й створити нові робочі місця”.

  Так, кількість працевлаштованих на створених нових робочих місцях за 9 місяців 2021 року досягла майже 400 тисяч осіб. Крім того, за сприянням Державної служби зайнятості впродовж 11 місяців 2021 року роботу знайшли близько 500 тисяч людей.

  3. Активізація інвестування: 5,5 млрд доларів США прямих іноземних інвестицій.

  Іншим досягненням у Мінекономіки назвали створення сприятливих умов для залучення значних інвестицій в економіку (“інвестиційних нянь”) – до UkraineInvest звернулось 27 інвесторів з інвестиційними проектами на суму понад 2 млрд доларів США; до Мінекономіки вже надійшло 3 перших заявки на отримання державної підтримки.

  Крім того, залучено прямі інвестиції у створення нових виробництв через механізм індустріальних парків – до Реєстру індустріальних (промислових) парків включено 7 індустріальних парків (із зареєстрованих 52).

  4. Міжнародна співпраця: зростання експорту та 5 нових ринків для українських експортерів.

  За підсумками 2021 року Україна має рекордний результат експорту товарів – 68,2 млрд доларів США. В експорті з’явилось 28 нових товарних позицій – це додаткові 28 млн доларів. Зростання експорту відбулось по понад 800 товарних позиціях. Вітчизняні експортери розпочали поставки до 5 нових країн: Малаві, Сінт-Мартен (Нідерландська частина), Лесото, Ангілья, Джерсі.

  Започатковано переговорний процес з ЄС щодо подальшої тарифної лібералізації в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Схвалено сторонами План пріоритетних дій щодо посилення імплементації поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі Україна – ЄС у 2021-2022 роках.

  5. Захист національного виробника: застосовується 34 заходи щодо імпорту на орієнтовну вартість 18,7 млрд грн.

  Наразі Мінекономіки проводить 12 торговельних розслідувань/переглядів стосовно імпорту товарів загальною потенційною вартістю понад 7,4 млрд.грн. Також було запроваджено заходи щодо заборони імпорту з РФ на загальну суму, еквівалентну близько 18,5 млрд грн на рік.

  6. Ефективне управління держвласністю: впроваджується реформа корпоративного управління на ТОП-15 держкомпаній.

  Мінекономіки приводить систему управління державних компаній у відповідність до стандартів корпоративного управління, затверджених Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) – затверджено 15 політик власності держкомпаній та ключові показники ефективності діяльності наглядової ради 7, а також індивідуальні плани з корпоративного управління 11 компаній. Статути ТОП-15 державних компаній приведено у відповідність до змін, що відбулись у законодавстві. Створено наглядові ради у 10 компаніях.

  7. Приватизація: понад 5 млрд грн надійшло до держбюджету.

  У 2021 році Уряд продовжив стратегічний курс України щодо приватизації та залучення інвестицій в економіку навіть на період епідемії COVID-19. Протягом 2021 року було проведено 345 успішних аукціонів на суму 5,4 млрд грн. Надходження до бюджету перевищили 5 млрд грн (5,1 млрд грн).

  Инф. finance.ua

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  Новости рубрики:  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.