Євросоюз планує ввести поетапне ембарго на закупівлю російської нафти, щоб покарати країну-окупанта за повномасштабне вторгнення в Україну, проте предметні переговори про це стартують не раніше другого туру президентських виборів у Франції. Про це з посиланням на джерела пише The New York Times.
Видання зазначає, що, попри жахи війни в Україні, блок тривалий час чинив опір обговоренню заборони на російську нафту через її величезне значення для Німеччини та інших країн, економічних та політичних наслідків ембарго для регіону.
ЄС після початку повномасштабного вторгнення 24 лютого ухвалив п'ять пакетів санкцій проти Росії. Проте від союзу вимагають припинити поповнювати скарбницю окупантів коштами від закупівлі нафти у РФ – це головне джерело грошей на війну для агресора. Брюссель досі не розглядає питання про заборону імпорту газу звідти через високу залежність від нього важливих євроекономік, зокрема Німеччини.
"Але офіційні особи та дипломати ЄС кажуть, що зараз союз рухається до ухвалення поетапної заборони [на нафту], покликаної дати Німеччині та іншим країнам час для пошуку альтернативних постачальників", – сказали газеті.
ЄС застосував аналогічний підхід раніше у квітні, коли заборонив російське вугілля з чотиримісячним перехідним періодом.
Терміни так само важливі, як і деталі заборони: необхідно переконати усі 27 країн ЄС погодитись на раніше немислимий крок. Але, як зазначає видання з посиланням на співрозмовників, ембарго не винесуть на переговори між членами ЄС до другого туру виборів у Франції (24 квітня). Так вирішено заради того, щоб вплив цін на газ не завадив президенту Емманюелю Макрону переобратися в перегонах з ультраправою кандидаткою-популісткою Марін Ле Пен.
Співрозмовники NYT заявили, що "зростає відчуття", що на впровадження ембарго підуть навіть за відсутності "нових відкриттів" з війни в Україні на кшталт звірств росіян у Бучі.
Евгений Пилипенко
e-finance.com.ua