• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • Кадровий голод: що відбувається на ринку праці України
  Опубликовано: 2022-05-22 08:00:09

  За останні кілька місяців ринок праці в Україні зазнав кардинальних змін. Війна змусила більшість підприємств повністю чи частково зупинити свою діяльність. Попит на фахівців у різних сферах діяльності, не пов’язаних із наданням послуг та виготовленням товарів першої необхідності, різко впав, особливо у регіонах, де відбуваються активні воєнні дії. І це, на жаль, не є єдиними змінами сьогодні.

  Ринок праці трансформувався на користь роботодавця. З початку війни кількість вакансій зменшилася майже у 30 разів. За словами аналітиків, зараз близько 30% компаній не працюють, близько 60% компаній працюють, але в основному в обмеженому режимі. Ще частина компаній переїхала до країн Європи.

  Найбільш затребуваними галузями сьогодні є медицина, фармацевтика, ІТ та логістика.
  В інших галузях роботодавці змушені скорочувати штат, зменшувати зарплати та пропонувати працівникам відпустки за власний рахунок. Проте слід пам’ятати, що всі ці кроки є тимчасовими. До того ж українці, як і жителі багатьох інших країн, навчилися пристосовуватись до зміни реалій ще під час пандемії Соvid-19. Є надія, що вже з середини травня — на початку червня ситуація почне покращуватися. Не останню роль цьому грає міжнародна підтримка.

  Як змінилися зарплати в Україні
  Зважаючи на обставини, роботодавці не готові зараз платити довоєнні ставки та знижують пропозицію приблизно на 20-30%. І кандидати зазвичай погоджуються на тимчасові втрати прибутку. Але така тенденція не буде постійною. Чимало українців поїхали за кордон, і частина з них не скоро повернеться.

  Рано чи пізно Україна відчує кадровий голод у деяких сферах (особливо це стосується будівництва), тому зарплати зростатимуть паралельно відновленню країни.

  До речі, вже зараз підприємства пропонують водіям зарплату приблизно на 30% вищу за довоєнну. Це зумовлено високим попитом на фахівців та ризиками при переміщенні у деяких регіонах країни.

  Яких змін варто очікувати тим, хто шукає роботу в Україні
  Яким буде ринок праці у майбутньому, безпосередньо залежить від строків закінчення війни: що швидше закінчаться бойові дії, то швидше почне відновлюватися ринок праці та економіка.

  Проте ситуація з вакансіями вже поступово покращується, особливо це відчутно у Києві. Відкриваються виробничі підприємства, заклади харчування та інші послуги. Тому роботодавці все частіше запрошують до себе водіїв, маркетологів, аналітиків, спеціалістів бьюті-індустрії та виробничих спеціальностей, операторів кол-центрів тощо.

  Інф. finance.ua

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.