• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Финансисту
 • Бухгалтеру
 • Малому бизнесу
 • Аналитика
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 9 сентября 2005 года
 • Китай замість іранської нафти зі знижкою купує російську – Reuters
  Опубликовано: 2022-05-20 14:15:30

  Китай віддає перевагу російській нафті зі значними знижками. Майже 40 млн барелів іранської нафти застрягли на танкерах біля Сінгапура, повідомляє Reuters.

  За даними відправників вантажу, станом на середину травня близько 20 суден із нафтою з Ірану стояли на якорі біля Сінгапура.

  Деякі танкери стояли на якорі з лютого, але кількість танкерів, що зберігають іранську нафту, швидко зростала з квітня, повідомляють торгові та судноплавні джерела, оскільки все більше російської нафти прямує на схід.

  Компанія даних та аналітики Kpler заявила, що, за її оцінками, кількість іранської нафти в плавучих сховищах неподалік Сінгапура зросла до 37 млн барелів у середині травня з 22 млн барелів на початку квітня.

  "Росія може перенаправити майже половину свого експорту до Південно-Східної Азії, особливо до Китаю... і це величезна потенційна загроза для експорту іранської нафти", – заявив Гамід Хоссейні, член правління Спілки експортерів нафти, газу та нафтохімічної продукції Ірану.

  "Зараз Китай явно купує більше (російських) вантажів марки Urals. Експорт нафти марки Urals до Китаю збільшився понад утричі. І це попри ослаблення китайського імпорту", – сказав Гомаюн Фалакшахі, старший аналітик Kpler.

  Китай є найбільшим покупцем російської нафти марки ESPO Blend.

  Впродовж останніх тижнів Іран та Росія перебували у тісному контакті, щоб обговорити, як торгувати нафтою в умовах санкцій, повідомили Reuters три джерела. За словами одного з джерел, заплановані додаткові переговори під час візиту до Ірану віцепрем'єра Росії Олександра Новака наступного тижня. 

  Трейдер китайського нафтопереробного заводу зазначив, що Urals, що поставляється до Китаю, продається зі знижкою в $9 за барель проти Brent із постачанням у червні, тому іранські барелі мали пропонуватися зі знижками від $12 до $15, щоб конкурувати.

  Reuters зазначає, що російська нафта і нафтопродукти також надходять на інші ринки до Індії та Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ).

  Намагання Китаю поповнити запаси нафтою з РФ відбуваються на тлі відмови західних країн від російської нафти: ЄС працює вже кілька тижнів над шостим пакетом санкцій, який має обмежити нафтовий імпорт із Росії.

  Наталия Софиенко
   
  ЛIГАБiзнесIнформ

  Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

  E-FINANCE.COM.UA
  Электронная почта проекта: info@e-finance.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388

  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.