40% працевлаштованих українських IT-спеціалістів бояться звільнення. Про це йдеться у вересневому опитуванні видання DOU. Цього року вони зібрали 4701 анкету від українських ІТ-фахівців усіх спеціалізацій та з різним досвідом.
Чверть тих, хто не працює та активно шукає роботу, становлять розробники, тестувальників — 17%, 28% — інших технічних спеціалістів. Ще чверть — це нетехнічні спеціалісти.
Найчастіше зараз шукають роботу в IT фахівці з досвідом до 2 років (їх 72% серед усіх пошукачів), ще 11% — новачки (серед них є і світчери, і студенти без досвіду). Лише 15% тих, хто шукає роботу, мають 5 та більше років досвіду.
Водночас серед працевлаштованих IT-фахівців поменшало тих, хто шукає кращу роботу: якщо торік про активні пошуки зазначало 16%, то зараз таких 10%. Частка тих, хто не планує впродовж найближчого року змінювати роботу, зросла з 41% до 48%. Але, як і торік, майже половина працевлаштованих ІТ-спеціалістів готові змінити роботу, якщо їм запропонують кращі умови.
На зменшення активності фахівців у пошуку нової роботи, найімовірніше, вплинула і нижча активність рекрутерів. Рік тому 45% опитаних ІТ-спеціалістів зазначали, що їм часто пишуть рекрутери, тоді як цього року таких лише 22%. Частка фахівців, яким ніколи не писали рекрутери, збільшилася з 7% до 13%.
Ольга Ліцкевич
e-finance.com.ua