• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Параметри бюджету-2023: Доходи загального фонду держбюджету будуть на 64 мільярди нижчі
    2022-10-03 09:00:06

    Вчора в Європейській Бізнес Асоціації відбулась зустріч з Міністром фінансів України, Сергієм Марченко. Мова йшла про параметри бюджету наступного року, макроекономічну стабільність, оптимізацію видатків на центральні органи влади та можливі податкові зміни. Про це повідомляє пресслужба EBA.

    Вчора в Європейській Бізнес Асоціації відбулась зустріч з Міністром фінансів України, Сергієм Марченко.

    Очікується, що і наступного року експорт, логістичний потенціал, будуть відновлюватись. Арифметичне зростання економіки очікується на рівні 4,6% порівняно з цим роком.

    Відповідно до проєкту сформованого бюджету, наступного року прогнозується, що доходи загального фонду держбюджету будуть на 64 млрд грн нижчі за цьогорічні.

    Статті видатків буде досить консервативними і їх скорочення планується на рівні 273 млрд грн, а оптимізація відбуватиметься по всім міністерствам та відомствам, зокрема, і контролюючим органам, як-то податкова служба.

    На утримання центральних органів влади видатки будуть на 12 млрд грн нижчими. Загалом, військовий бюджет становитиме 1 трлн 141 млрд грн.

    Видатки на безпеку та оборону складуть 17,8%.

    Також наступного року передбачено 18 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5−7−9», яку буде продовжено.

    Водночас планується надання і грантів для мікро і середнього бізнесу — 1 млрд 370 млн — розподіл яких здіснюватиметься через Державний фонд зайнятості.

    Окрім того, в проєкті бюджету передбачається 24 млрд грн як додаткова компенсація втрат від війської агресії РФ місцевим бюджетам.

    Проте передбачається, що дефіцит бюджету наступного року буде на рівні $38 млрд, хоча це і менше ніж цього року (цього року щомісяця дефіцит складає близько $5 млрд).

    Міністр фінансів розраховує, що проєкт бюджету наступного року буде прийнято за скороченою процедурою, аби у жовтні мати фінальний варіант бюджету, що дозволить вести предметну дискусію з міжнародними партнерами.

    Окрім забезпечення військової кампанії, наступного року пріоритетами Уряду буде соціальне забезпечення (виплата пенсій, підтримка внутрішньо переміщених осіб, тощо), освіта, медицина (реабілітаційні послуги, послуги психологічної допомоги).

    До кінця цього року ще очікується залучити від міжнародних партнерів близько $17 млрд. Відповідно, курсові очікування Міністра фінансів на цей рік є досить оптимістичними.

    В контексті допомоги від міжнародних партнерів також було зауважено, що, за домовленістю, вона не може спрямовуватись на військові потреби, відповідно, їх покривають податки та внутрішні запозичення.

    Водночас загалом, цього року до 50% Україна отримує грантових коштів з усієї допомоги, решта — пільгові кредити. Водночас Україна наразі активно працює аби отримати програму співробітництва з МВФ на наступний рік.

    Окрім іншого, мова йшла і про ініціативу податкової реформи «10−10−10», яку наразі у Мінфіні не готові коментувати. Також мова йшла про відшкодування ПДФ і, загалом, про систему оподаткування.

    Мирончук Роман

    Інф. minfin.com.ua

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.