• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Нафтогаз вкладе 1 мільярд гривень в будівництво у Львові котельні на деревині
    2022-10-03 11:45:20

    У Львові мають намір побудувати у співпраці з Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" нову котельню на біопаливі, що зможе обігріти чверть будинків у місті з центральним підключенням. Про це повідомляє пресслужба мерії.

    "Ми даємо старт дуже великому і потужному проекту спільно з НАК "Нафтогаз України". Ми вибудуємо потужний об’єкт, який буде генерувати 40 МВт і це буде покривати великий відсоток потреб нашого міста в опаленні. Тим проєктом ми фактично відмовляємося від газу і переходимо на відходи деревини", – розповів міський голова Андрій Садовий.

    Про співпрацю у будівництві нової котельні вже підписано відповідний меморандум і розпочато перші кроки у реалізації проєкту. Фінансування будівництва бере на себе "Нафтогаз".

    "При дефіциті і захмарних цінах на газ у Європі перехід з природного газу на біомасу, на відходи, на сміття – це ті кроки, які треба робити. З багатьма мерами інших міст ми про це говорили. Але в чому перевага Львова? Тут ми можемо це зробити набагато швидше. Поки інші говорять, Львів робить", - наголосив голова НАК Юрій Вітренко.

    За його словами, планується, що вже на початку лютого наступного року цей об’єкт почне працювати, використовуючи деревину, а не природний газ. Вартість будівництва котельні на біопаливі становитиме приблизно 1 мільярд гривень.

    Як зазначив Вітренко напередодні на брифінгу у Львові, окупність таких проєктів за нинішньої ціни газу складає лише кілька місяців, передає "Інтерфакс-Украина". Голова "Нафтогазу" додав, що реалізуючи в Україні ще низку подібних проєктів, НАК готова підтримувати й інші міста у цьому напряму.

    "У нас є зацікавленість вкладати гроші в такі проєкти, щоб імпортувати менше газу за колосальними цінами. Реалізація таких проєктів вигідна і економічно, і для екології", - пояснив Вітренко.

    При цьому він зазначив, що і львівська влада, і сама НАК також має низку домовленостей із тим, щоб потім залучати кошти міжнародних фінансових організацій під такі проєкти.

    Садовий в свою чергу зазначив, що для міста це буде перша потужна ТЕЦ на альтернативному паливі, яке покриватиме близько чверті його потреб у теплі.

    "Ми планували такий проєкт із ЄБРР давно, але за їхніми класичними процедурами змогли б його розпочати лише наступного року. Але російська агресія настільки активізувала розумовий процес, що ми вийшли на домовленості з "Нафтогазом", - пояснив мер.

    За його словами, участь національної нафтогазової компанії дає більше можливостей та пріоритетів, зокрема й у отриманні обладнання.

    Водночас як повідомляють також в пресслужбі "Нафтогазу", нову сучасну ТЕЦ на альтернативному паливі планують збудувати у стислі терміни в Новояворівську Львівської області. В рамках проекту передбачається і будівництво сортувального комплексу твердих побутових відходів.

    "Як паливо для ТЕЦ буде використано тріску дерев та органічну складову ТПВ - це папір, картон, харчові відходи, дерево, шкіра, тканина. Впровадивши цей проект, ми зможемо зекономити 24 мільйони доларів, які витрачали на газ. А мешканці Новояворівська отримають дешевше тепло та гарячу воду протягом року", - розповів генеральний директор "Нафтогаз Тепло" Віталій Михайльо.

    Відповідно до проекту, необхідний обсяг збору ТПВ становить 70 тисяч тон на рік, які включають на 30-35% вторинні ресурси, а також ті, що біологічно розкладаються і придатні для горіння (65%), а саме близько 45 тисяч тон на рік. Іншою паливною складовою планується використання деревної тріски обсягом 39 тисяч тон на рік.

    Нагадаємо, що АРМА передало Новояворівську та Новороздільську ТЕЦ на Львівщині в управління "Нафтогазу" ще у кінці 2019 року, аби вирішити проблеми з опалювальним сезоном в цих містах.

    Крім того, "Нафтогаз" повідомляє, що розпочав підготовчі роботи з будівництва ТЕЦ на біомасі у Житомирі. Плановий період здачі об’єкту в експлуатацію – 4-й квартал 2023 року (вищезгаданої ТЕЦ у Львові – 1-й квартал 2023 року).

    Міський голова Житомира Сергій Сухомлин зазначив, що спільно з НАК місто реалізує проект, який вже за рік зможе забезпечити виробництво 50 МВт енергії, які генеруватимуться з альтернативних видів палива.

    За його словами, у 2015 році обласний центр споживав за рік 93 мільйона кубометрів газу, а вже цього опалювального сезону має бути не більше 45 мільйонів. Через рік місто планує використовувати лише 10% від того, що було у 2015 році.

    В планах влади Житомира та керівництва "Нафтогазу" реалізувати у місті три проекти, які дозволять зекономити, перетворюючи побутові відходи та щепу від деревини на тепло й електроенергію.

    Загалом у планах "Нафтогазу" побудувати щонайменше 9 біоТЕЦ та біокотелень у 8 регіонах України загальною потужністю 250 МВт теплової енергії та 52 МВт електричної. Компанія вказує, що має мету стати найбільшим генератором тепла з біомаси до 2027 року та забезпечити заміщення близько 2 мільярдів кубометрів газу.

    Тимофій Бесп'ятов

    Інф. delo.ua

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.