Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що відбудова України стане завдання на покоління, але це дозволить зробити її більш передовою та сучасною, ніж до війни, поєднуючи цей процес з наближенням до вступу у ЄС. Про це він сказав під час виступу у Берліні на Міжнародній конференції з питань відновлення, відбудови та модернізації України, передає УНН.
Цитата
«Сьогодні ми на жаль ще не можемо сказати, коли закінчиться війна, але вона завершиться і коли це станеться, ми будемо й надалі стояти пліч-о-пліч з Україною, підтримувати її на шляху демократії, свободи та безпеки. Йдеться про не менше, ніж створення нового «Плану Маршалла» XXI сторіччя. Це завдання на покоління, але завдання починається зараз. Відновлення економічної сили України, модернізація, і це буде виклик для наступних поколінь, і цей виклик потребує зусиль всієї світової спільноти», - сказав Шольц.
Він закликав думати не лише про відбудову того, що існувало до війни, а й про те, що буде й що можна створити.
«Можна створити нову Україну на принципах сталої економіки, яка буде постачати «зелену» енергію, яка буде експортувати продукти високої якості, промислову продукцію та аграрну продукцію, стане цифровим центром з одними з найкращих IT-експертів. Для мене це зобов'язання, яке ЄС взяв на себе щодо України, коли надав їй перспективу членства – це одне з найважливіших геополітичних рішень нашого часу», - зазначив канцлер.
Він заявив, що потрібно закликати інвестувати в Україну.
«Ми повинні закликати інвестувати в Україну, ми повинні говорити, що таке прозора, ефективна та інклюзивна економіка, які повинні бути рамки для відбудови України. Ці рамки повинні бути прийняті всіма міжнародними інституціями, ми повинні поговорити про такі аспекти, як децентралізація, регіональний розвиток, подолання корупції, розвиток інвестицій, а також макроекономічні практики. Чим кращу систему ми створимо для відновлення України, то більшою буде міжнародна підтримка України у наступні роки», - розповів Шольц.
Нагадаємо
Раніше повідомлялося, що у Берліні обговорять реалізацію «плану Маршалла» для України.
Анна Мурашко
Джерело: УНН
e-finance.com.ua