Агентство Moody's Investors Service знизило довгострокові рейтинги емітента в іноземній та національній валютах України з «Caa3» до «Ca» та змінило прогноз щодо рейтингу з негативного на стабільний. Це негативно позначилося на настроях інвесторів та курсах українських цінних паперів на міжнародних фінансових ринках. Євробонди України після реструктуризації й раніше не мали особливої популярності, але тепер їхні власники отримали новий привід для занепокоєння. Втім, подібний сценарій був очікуваний, оскільки енергетична інфраструктура країни серйозно пошкоджена в ході військового конфлікту. Про це повідомляє Андрій Гойлов, аналітик RoboForex.
Після першого та єдиного на сьогоднішній момент раунду переговорів між делегаціями України та РФ у Білорусі котирування кредитно-дефолтних свопів нашої країни CDS (фінансового інструменту для страховки від дефолту емітента облігацій) почали знижуватися. Графік демонструє їхній «обвал» до 64,39%. Однак після початку конфлікту в Донецькій та Луганській областях цей показник з кінця квітня почав зростати, іноді знижуючись у рамках корекції. Після успіхів ЗСУ у Харківській області та під Херсоном настрої інвесторів суттєво покращилися. Поточні значення курсів CDS вже давно вищі за рекордні позначки 2015 року, коли в ОРДЛО йшли активні бойові дії і українська делегація вела переговори про реструктуризацію зовнішнього боргу країни.У результаті із середини серпня минулого року графік практично статичний.
Вартість євробондів оновила історичний мінімум, опустившись до позначки 17,0% від номіналу. На даний момент прибутковість цих паперів, як і раніше, залишається на «сміттєвих» позначках близько 18,5%. Аналітик вважає, що у 2024 році терміни погашення за держоблігаціями будуть знову переглянуті, оскільки ймовірність суттєвого покращення економічної ситуації до цього часу є дуже низькою. Україна, як і зараз, потребуватиме зниження «боргового тягаря» на держбюджет, що і було підтверджено звітом Moody's Investors Service.
На готівковому валютному ринку гривня до долара США закріпилася під рівнем 40,50, а євро досяг позначки 42,50. Подальше посилення гривні у середньостроковій перспективі є малоймовірним. Проблеми в енергетиці призведуть до скорочення обсягів власного виробництва та зростання попиту на імпортні товари. Останнє чинитиме тиск на гривню.
Інф. minfin.com.ua
e-finance.com.ua