• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • На яких фрилансерів під час війни попит зріс найбільше: ситуація у топ-5 сферах
    2023-05-02 10:40:38

    За даними сервісу Freelancehunt, найбільший попит на ринку фрилансу зараз мають напрямки програмування, дизайну та креативу, роботи з текстами та перекладу, архітектури, а також просування.

    Зокрема, у сфері програмування попит серед замовників за бюджетами виконаних проєктів у період вересня 2022 - лютого 2023 року в порівнянні з аналогічним періодом роком раніше найбільше виріс за спеціалізацією Node.js — у 4,37 рази.

    Також зростає попит на розробників мобільних додатків: IOS — у 3,68 рази, Android — у 2,24 рази. Зазначається, що хоча розробники застосунків під техніку Apple більш популярні, у користувачів iOS у середньому рівень доходу вищий, ніж у користувачів Android, а отже вище ймовірність використання додатків, де є платна підписка.

    Попит на Swift-спеціалістів зріс у 3,32 рази - пропорційно зростанню бюджетів на проєкти з розробки додатків для iOS. Зростання бюджетів на машинне навчення склало 2,54 рази, причому у цій спеціалізації з’являється все більше запитів зі створення чат-ботів на основі ChatGPT.

    У Java та JavaScript приріст бюджету становить 144,8% та 125,4% відповідно. Взагалі це одні із найпопулярніших мов програмування серед українських розробників. Крім того, збільшилися бюджети у Python (87,1%), вебпрограмуванні (63,8%), PHP (47,4%) та розробці ботів (42,3%).

    Ріст попиту на дизайнерів у Freelancehunt пояснюють тим, що з початком війни у багатьох підприємців виникло нове завдання — перепакувати чи з нуля розробити продукт, який відповідатиме тренду українізації або для виходу на нові ринки.

    Оскільки останнім часом з’явилося багато аналітичних матеріалів та інформації, яку краще подавати містко й візуалізувати, замовники стали частіше замовляти інфографіку. Загальний бюджет у цій сфері збільшився у 2,87 рази.

    Логічне зростання бюджетів є й у спеціалізаціях "Фірмовий стиль" (2,8 рази), "Оформлення сторінок у соцмережах" (2,73 рази), "Логотипи" (2,85 рази), "Дизайн упакування" (на 50,9%).

    Окрім цього, український замовник став більше грошей вкладати у відеорекламу (тут приріст становить 173,3%), а також у зовнішню рекламу (+159%), банери (+111%) та анімацію (+98,3%).

    Оскільки зростає попит на мобільні додатки, зростають бюджети не тільки на розробку, а й на дизайн додатків (67,5%) та інтерфейсів (63,5%). Також на 76,8% зросли бюджети на створення 3D-моделей одягу, архітектурних об’єктів і тому подібного.

    В свою чергу, закон про зміни щодо використання бізнесом української мови та загалом тренд на українізацію збільшили попит на переклади та копірайтинг, рерайтинг текстів.

    Також підприємці почали виходити на світові ринки і для цього роблять версії сайтів та соцмереж мовою країни, в якій просуваються. Усе це стало причиною зростання бюджетів за цим напрямком.

    Зокрема, бюджети на купівлю посилань виросли у 2,27 рази, SEO-аудит сайтів — у 2,26 рази, на e-mail маркетинг — на 75,5%, просування у соцмережах — на 35,1%, контекстну рекламу — 33,9%.

    Попри продовження війни спостерігається й збільшення загальних бюджетів і в проєктуванні (у 2,52 рази), ландшафтному дизайні (2,13 рази) та архітектурних проєктах (2,03 рази).

    Як прокоментував керівник компанії Freelancehunt Валентин Зюзін, зростання бюджетів за цим пулом напрямків свідчить про стрімку диджиталізацію малого та середнього бізнесу насамперед в Україні, а також у світі.

    За його словами, це досить логічно, оскільки вплив Covid-19 і війни пришвидшив перехід бізнесу в онлайн і підприємці, як завжди, звертаються по допомогу до фрилансерів. Він вважає, що після закінчення війни ринок фрилансу найімовірніше очікує чергове зростання попиту як з боку замовників, так і фрилансерів.

    Тимофій Бесп'ятов

    Інф. delo.ua

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.