Повоєнне відновлення України потребуватиме величезних фінансових ресурсів, і міжнародна спільнота готова допомогти. Однак Україна також мусить взяти на себе свою частину тягаря, заявив постійний представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Ваграм Степанян в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.
Він пояснив, що йдеться про збільшення внутрішніх надходжень для фінансування соціальних та інфраструктурних потреб.
"Для післявоєнної України це буде основною передумовою стійкого та тривалого економічного зростання", – сказав Степанян.
"З цього логічно постає, що заходи, які зменшують податкові надходження або руйнують наявну податкову базу, обмежують здатність України досягати цілей реконструкції та розвитку, що негативно впливає на довгострокове економічне зростання", – додав він.
Представник МВФ нагадав, що Національна стратегія доходів (НСД), про розробку якої 2023 року йдеться в програмі, передбачатиме п'ять основних кроків. Йдеться про підвищення рівня надання податкових і митних послуг, перегляд спрощеної системи оподаткування та узгодження законодавства про ПДВ і акцизні збори із законодавством ЄС.
Крім того, НСД передбачає посилення антикорупційних заходів і процедур управління для усунення ризиків недоброчесності та податкові реформи для післявоєнної реконструкції та інвестицій.
Від початку повномасштабного вторгнення Україна з власних доходів забезпечує лише близько половини видатків державного бюджету. Друга половина фінансується коштом зовнішньої грантової та кредитної допомоги.
Віра Касіян
e-finance.com.ua