Фонд державного майна й міська рада Калуша домовились підготувати дорожню карту відновлення роботи хімічного заводу "Оріана", який не функціонує останні 18 років. Про це повідомила пресслужба Фонду.
Будівництво підприємства, яке згодом перетворилось на АТ "Оріана", розпочалося 1961 року на базі місцевих покладів калійних руд. В 90-х роках підприємство було лідером хімічної промисловості, його основною продукцією був поліетилен.
У 2002 році завод визнали банкрутом, і у 2004-му на базі його потужностей був створений Карпатнафтохім, що спеціалізується на виробництві хлору, каустичної соди, вінілхлориду, етилену, поліетилену і пропилену. Після початку повномасштабного російського вторгнення Карпатнафтохім зупинив роботу.
АТ "Оріана" продовжує існувати, але його доходи повністю забезпечуються шляхом здавання в оренду нежитлових приміщень, обладнання та автомобілів.
Щоб перетворити завод на привабливий актив для інвестора Фонд держмайна розглядає можливість поновлення на ньому виробництва калійних добрив. Попит на них становить близько 2 млн тонн на рік, а щорічний імпорт до вторгнення становив приблизно $350 млн.
"Вдале розташування заводу і сировинна база надають можливість відновити виробництво калійних добрив. Сьогодні ситуація на Оріані дуже складна, проте ми бачимо перспективи продажу та відновлення виробництва новим власником", – сказав директор департаменту корпоративних прав держави Олександр Федоришин.
24 квітня в.о. директора Оріани призначили Руслана Кучерявого, який має провести повну інвентаризацію майна та договорів оренди, забезпечити повернення виведених активів та розробити дорожню карту поновлення видобутку та перероблювання калійних руд.
Андрій Водяний
e-finance.com.ua