Після виходу Росії з так званої "зернової ініціативи" було знищено 280 тисяч тонн українського зерна. Про це свідчать дані уряду Великої Британії, які оприлюднив Financial Times. Цей виход істотно підірвав економічну стабільність України.
За останні два місяці Росія організовувала атаки безпілотниками та ракетами на дунайські порти України з метою руйнування її економічної інфраструктури та торгових шляхів, створених для обходу блокади Чорного моря з боку Росії.
Упродовж останнього року Україна, яка є одним з найбільших світових виробників соняшникової олії та пшениці, експортувала близько 35 мільйонів тонн зерна через Дунай. Ця торгівельна діяльність була життєво важливою для української економіки під час воєнних подій на її сході.
Проте після виходу Росії з "зернової ініціативи", яка дозволяла безпечний експорт українського зерна, українські компанії стали стикається зі значними фінансовими труднощами.
Виконавчий директор компанії "Кернел" Євген Осипов наголошує на тому, що українським фермерам стає все складніше вирощувати зернові культури, оскільки вони завдають великі збитки.
Вартість вивозу зерна через Дунай до Єгипту зросла з приблизно 69 доларів до 116 доларів за тонну порівняно з минулим роком перед вторгненням Росії на українські території.
Українські фермери та вантажні перевізники вказують на те, що потужності Дунаю можуть бути розширені, що дозволить продовжувати експорт зерна, незважаючи на дії Росії.
e-finance.com.ua