• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Податкові новини (ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування - Павлоградський регіон)) 18.10.2023
    2023-10-18 22:17:35

    До загального фонду державного бюджету від платників Дніпропетровщини надійшло майже 1,7 млрд грн військового збору

    З початку 2023 року від платників Дніпропетровщини до загального фонду державного бюджету надійшло майже 1,7 млрд грн військового збору, що у порівнянні з січнем – вереснем 2022 року на понад 265 млн грн, або на 18,6 відс. більше. На цьому акцентувала увагу керівник Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Наталя Федаш.
    Як зауважила очільниця податкової служби Дніпропетровщини, офіційна виплата заробітних плат – це сьогодні і своєчасна сплата військового збору, що спрямовується для забезпечення Збройних Сил України, які виборюють нашу незалежність і наближають довгоочікувану перемогу.
    «На Дніпропетровщині спостерігається позитивна динаміка надходжень військового збору, що свідчить про відповідальне ставлення платників податків до виплати легальної заробітної плати найманим працівникам. Дякуємо за сумлінну сплату податків і зборів!», - зазначила Наталя Федаш.


    Визначення загального МПЗ фізичним особам, які не зареєстровані як ФОПи, здійснюється контролюючими органами

    Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування – Павлоградський регіон) нагадує, що Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» для платників податків – фізичних осіб, у яких у власності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, вводиться поняття мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ).
    Відповідно до п. 64 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – Кодекс) першим роком, за який визначається мінімальне податкове зобов’язання, є 2022 рік.
    Платником у частині МПЗ є резидент, який володіє та/або користується (орендує (суборендує), на умовах емфітевзису, постійно користується) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь (п.п. 162.1.1 прим.1 п. 162.1 ст. 162 Кодексу).
    Підпунктом 170.14.3 п. 170.14 ст. 170 Кодексу встановлено, що визначення загального МПЗ фізичним особам, які не зареєстровані як фізичні особи – підприємці, здійснюється контролюючими органами за податковою адресою таких осіб до 1 липня року, наступного за звітним.
    Звертаємо увагу, що платниками податку до бюджету сплачується лише позитивне значення різниці між сумою загального МПЗ та сумою сплачених протягом податкового (звітного) року податків, зборів, платежів, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь.
    До загальної суми сплачених протягом податкового (звітного) року податків, зборів, платежів для платника податку – фізичної особи включаються: податок на доходи фізичних осіб (далі – податок) та військовий збір з доходів від продажу власної сільськогосподарської продукції; земельний податок за земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь (п.п. 170.14.5 п. 170.14 ст. 170 Кодексу).
    Отже, вперше фізичні особи, які не зареєстровані як фізичні особи – підприємці, отримають податкове повідомлення-рішення з детальним розрахунком суми річного податкового зобов’язання з податку за земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, до 01.07.2023.
    Слід зазначити, що у разі передачі земельних ділянок в оренду (суборенду), емфітевзис або інше користування (при оформленні таких взаємовідносин відповідно до чинного законодавства) МПЗ визначається для орендарів, користувачів на інших умовах таких земельних ділянок у порядку, визначеному Кодексом.
    Тобто, для фізичних осіб, які відповідно до норм Цивільного кодексу України, Земельного кодексу України та Закону України від 06 жовтня 1998 року № 161 «Про оренду землі» оформили взаємовідносини щодо передачі сільськогосподарських угідь в оренду (суборенду), емфітевзис або інше користування, МПЗ контролюючим органом не визначається. У такому випадку МПЗ за такі землі сплачує орендар.
    Розрахункова сума МПЗ визначається за формулами, встановленими ст. 38 прим.1 Кодексу, в залежності від наявної нормативно грошової оцінки відповідної земельної ділянки або нормативно грошової оцінки 1 гектара ріллі по Автономній Республіці Крим або по області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого Кодексом для справляння плати за землю; коефіцієнту та кількості календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебуває у власності, оренді, користуванні на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) платника податків.
    Звертаємо увагу, що відповідно до п. 67 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу тимчасово, для розрахунку МПЗ за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки коефіцієнт застосовується із значенням 0,04.
    Сума податку у частині позитивного значення різниці між сумою загального МПЗ та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги площі кожної із земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, та сплачується (перераховується) до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.
    У разі згоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним мінімальним податковим зобов’язанням та/або розрахованою сумою річного податкового зобов’язання з податку такий платник зобов’язаний сплатити зазначену у відповідному податковому повідомленні-рішенні суму податку протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п.п. 170.14.6 п. 170.14 ст. 170 Кодексу).
    Відповідно до п.п 170.14.6 п. 170.14 ст. 170 Кодексу, у разі незгоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним МПЗ та/або розрахованою у відповідному податковому повідомленні-рішенні сумою річного податкового зобов’язання з податку такий платник податку має право у порядку, встановленому ст. 42 Кодексу, протягом 30 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми податку, з наданням підтвердних документів, зокрема щодо:
    земельних ділянок, що знаходяться у платника податку у власності та/або постійному користуванні або в оренді (суборенді, емфітевзисі), їх нормативної грошової оцінки та площі;
    суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції;
    суми сплачених податків, зборів, платежів.


    До уваги роботодавців!

    Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування – Павлоградський регіон) нагадує.
    Плануєте або вже маєте трудові відносини з вагітними жінками та працівниками, які виховують дітей до 14 років? Дізнайтеся, в яких випадках їм не можна відмовляти в працевлаштуванні, які відпустки й пільги ви маєте їм надавати та про інші важливі нюанси.
    На прохання вагітної жінки, жінки, яка має дитину до 14 років, дитину з інвалідністю або доглядає за хворим членом сім’ї, або особи, яка виховує малолітніх дітей без матері, ви зобов’язані перевести їх на неповний робочий день/тиждень.
    Матерям дітей до півтора року, крім загальної перерви для відпочинку й харчування, надаються додаткові перерви для годування дитини – по 30 хвилин (60 хвилин, якщо дітей двоє й більше) кожні три години.
    Також у разі необхідності ви маєте надати вагітним жінкам і жінкам із дітьми до 14 років або дітьми з інвалідністю путівки до санаторіїв та будинків відпочинку безплатно або на пільгових умовах, а також надати їм матеріальну допомогу.
    Ви не можете з власної ініціативи звільнити вагітних жінок і матерів із дітьми віком до трьох років (до шести років – якщо жінка подовжила відпустку для догляду за дитиною), одиноких матерів із дитиною до 14 років або дитиною з інвалідністю. Навіть за повної ліквідації підприємства або закінчення строкового трудового договору ви маєте працевлаштувати таких працівниць.
    Ця вимога також поширюється на осіб, які виховують малолітніх дітей без матері.


    За об’єкти нерухомості платники Дніпропетровщини з початку року спрямували до місцевих бюджетів понад 645 млн грн податку на нерухоме майно

    Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування – Павлоградський регіон) інформує.
    У січні – вересні 2023 року до місцевих бюджетів Дніпропетровської області надійшло понад 645 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. У порівнянні з відповідним періодом 2022 року сума надходжень збільшилась на понад 168,3 млн грн, або на 35,3 відсотки.
    Нагадуємо, що податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується:
    а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
    б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.


    Зустрічі з громадськістю щодо новацій податкового законодавства

    Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування – Павлоградський регіон) інформує.
    Cьогодні, 16 жовтня 2023 року, за участі начальника Першотравенської  державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Оксани Ковальової відбулась зустріч з представниками ППО НПГУ ШАХТА «Степова» з питань застосування РРО/ПРРО та новацій податкового законодавства.
    У ході діалогу присутнім були надані роз’яснення щодо особливостей проведення розрахункових операцій, алгоритму застосування програмного забезпечення від ДПС для ПРРО, сплати майнових податків, легалізації трудових відносин та зайнятості населення, подання звітності в електронному вигляді, роботи Комунікаційної податкової платформи.
    Посадовець звернула увагу, що Державна податкова служба України розробила інструмент для отримання електронних сервісів для громадян – застосунок «Моя податкова», який можна завантажити на телефонні гаджети, як на платформі Android, так і iOS.
    ««Моя податкова» - це простий і зручний застосунок для отримання електронних сервісів податкової служби для громадян, а також сплати податків з використанням платіжних систем» – зазначила Оксана Ковальова.


    Мобільний ЦОП: податківці Дніпропетровщини продовжують інформаційно-роз’яснювальну кампанію з питань РРО/ПРРО

    Фахівці Синельниківської ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС) і Новомосковського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС днями відвідали торгівельні об’єкти (магазини) у м. Синельникове з метою надання роз’яснень суб’єктам господарювання (СГ) стосовно застосування касової техніки.
    Спеціалісти ГУ ДПС нагадали фізичним особам – підприємцям (ФОП) про новації, запроваджені Законом України № 3219, та про зміни, внесені цим документом до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265). Податківці повідомили, що з 01 серпня 2023 року відновлено відповідальність за порушення порядку здійснення розрахунків за товари (послуги). Акцентували увагу, що з 01.10.2023 штрафні фінансові санкції застосовуються до всіх платників податків, які допустили порушення Закону № 265.
    Під час роботи мобільного ЦОПу фахівці ГУ ДПС звернули увагу усіх платників, що добровільне виконання вимог законодавства у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, до якого відноситься і Закон № 265, вбереже СГ від додаткових витрат у вигляді штрафних (фінансових) санкцій.
    Наголосили, що ДПС України (ДПС) пропонує до застосування безоплатне програмне РРО від ДПС, функціонал якого відповідає законодавчим вимогам, а придбання, оновлення та застосування не потребує витрат та спеціальних навичок користувача. Програмні РРО для бізнесу – це нові можливості.
    У ході комунікацій з ФОПами на торгових об’єктах податківці відповіли на запитання щодо застосування РРО/ПРРО, вручена тематична друкована продукція ГУ ДПС.
    Застосування РРО/ПРРО з видачею фіскальних чеків – дієвий інструмент, що забезпечує прозорість торгівельних розрахунків зі споживачами.


    Наповнення бюджетів усіх рівнів у розрізі галузей економіки за січень – вересень 2023 року

    Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування – Павлоградський регіон) інформує.
    За січень – вересень 2023 року найбільшу частку в сплаті податків, зборів та платежів (збір) до Зведеного бюджету України складає сплата суб’єктами господарювання по таких галузях:
    «Переробна промисловість» – 17,9 % від загального збору до Зведеного бюджету України;
    «Оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів i мотоциклів» – 16,6 %;
    «Державне управління й оборона; обов'язкове соціальне страхування» – 13,8 %;
    «Добувна промисловість i розроблення кар’єрів» – 9,6 %.
    Найбільше зростання сплати за 9 місяців 2023 року відносно 9 місяців 2022 року відбулось у таких галузях:
    «Переробна промисловість» – зростання у 1,5 раза, або +55,2 млрд грн;
    «Державне управління й оборона; обов'язкове соціальне страхування» – зростання у 1,3 раза, або +34,9 млрд грн;
    «Оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів i мотоциклів»  – зростання на 16,3 %, або +22,9 млрд гривень.


    Про важливі акценти щодо порядку використання РРО/ПРРО під час виїзду мобільного ЦОПу до м. Павлограда

    Днями послугами мобільного ЦОПу Павлоградської ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області скористалися представники бізнесу торгових об’єктів м. Павлограда.
    Наразі на порядку денному – проведення інформаційно-роз’яснювальних заходів про новації у законодавстві щодо застосування касової техніки.
    Понад усе – це формування податкової культури, в рамках якої кожен платник чітко зрозуміє суть та мету фіскалізацї.
    Податківці розповіли, хто зобов’язаний застосовувати РРО/ПРРО, надали інформаційну допомогу вже діючим користувачам касової техніки, а також акцентували увагу на безоплатному програмному рішенні – ПРРО від ДПС. Програмний РРО від податкової – це просто, зручно та без додаткових витрат. І результат роботи: зареєстровано 9 ПРРО та 1 РРО.
    Крім того, обговорили переваги та зручності використання доступного цілодобово сервісу податкової служби «Електронний кабінет».
    Під час спілкування з платниками у центрі уваги податківців також були питання легалізації ринку праці.
    Заходи роз’яснювального характеру, направлені на обізнаність підприємців у питаннях застосування РРО/ПРРО, тривають.


    Широке охоплення цільової аудиторії у фокусі інформкампанії з питань застосування РРО/ПРРО

    Тому у фахівців мобільного ЦОПу Юр’ївської ДПІ Головного управління ДПС у Дніпропетровській області на черзі нова локація у с. Жемчужне Павлоградського району.
    Податківці роз’яснили новації Закону України № 3219, розповіли про важливість застосування РРО/ПРРО та про поновлення відповідальності платників за не проведення розрахункових операцій через касову техніку з 01 жовтня 2023 року.
    Додатково поінформовано про наслідки використання праці неоформлених працівників та щодо обов'язку подання громадянами відомостей про зміни даних до ДРФО.
    А надана податківцями тематична друкована продукція (буклети, листівки) інформаційно-роз’яснювального характеру стала корисною платникам для детального ознайомлення з аспектами зустрічі.
    Більше локацій – більше розʼяснень!
    Комунікації з платниками тривають!


    Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Застосування РРО, нововведення Закону №3219» У Васильківській державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Дніпропетровській області

    У Васильківській державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Дніпропетровській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Застосування РРО, нововведення Закону №3219».
     На запитання платників податків відповіла старший державний інспектор Васильківської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Пона Лілія Миколаївна.
     
    Питання 1: Добрий день!
     
    Не вдається зробити перереєстрацію ПРРО, у зв’язку зі зміною адреси, помилка у квитанції- немає такого ПРРО. Яка причина?
     
    Відповідь: Добрий день!
     
     Відповідно до Порядку реєстрації ПРРО, заява про проведення перереєстрації подається за умови направлення останнього фіскального звітного чека та закриття останньої зміни на ПРРО,тому дотримайтесь вищезазначених умов та спробуйте направити заяву на перереєстрацію ПРРО знову.
     
    Питання 2: Добрий день!
    Чи можна Заяву про реєстрацію ПРРО подати через Єдине вікно подання електронної звітності?
     
    Відповідь. Добрий день!
    Заява про реєстрацію ПРРО може бути подана через Електронний кабінет платника податків, Єдине вікно подання електронної звітності або засобами іншого програмного забезпечення, наявного у суб’єкта господарювання.
     
    Питання 3: Добрий день!
    Виникає помилка при перереєстрації ПРРО під час заповнення  адреси господарської одиниці.
     
    Відповідь: Добрий день!
    Можливо ви вносите ці дані вручну, тому є неспівпадіння заповнених даних з вашими реєстраційними даними і програма видає помилку. Для усунення помилки необхідно копіювати дані з ваших реєстраційних даних платника, які знаходяться в електронному кабінеті платника.
    Також треба прийняти до уваги наступне: якщо повідомлення за формою 20-опп подавалося до квітня 2019 року, дані про об’єкти оподаткування необхідно оновити.
     
    Питання 4: Добрий день!
    Які оплати за QR кодом не потребують ПРРО?
     
    Відповідь: Добрий день!
    Cуб’єкт господарювання не зобов’язаний застосовувати РРО/ПРРО в разі реалізації товарів і послуг, що їх оплачують за допомогою QR коду, в якому  закодовані повні банківські реквізити рахунку у форматі IBAN.
    Коли ж в QR коді закодовані реквізити  для оплати будь – якого іншого електронного платіжного засобу, відмінного від реквізитів рахунку у форматі IBAN,застосування РРО/ПРРО є обов’язковим.
     
     
    Питання 5: Добрий день!
    Умови реєстрації РРО/ПРРО для ФОП, який надає послуги з використанням Інтернет із власної квартири.
    Відповідь: Добрий день!
    У разі, якщо місце проживання фізичної особи-підприємця є місцем, де провадиться підприємницька діяльність, або воно пов’язане із здійсненням підприємницької діяльності, то ФОП відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового Кодексу України має подати повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, повідомивши про місце проживання як про об’єкт, після чого на такий об’єкт може бути зареєстроване РРО та/або ПРРО.  


    Що означає поняття тип ПРРО операцій «Інтернет торгівля» з метою заповнення розд. 4 заяви за ф. № 1-ПРРО?

    Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування – Павлоградський регіон) інформує.
    З метою заповнення розд. 4 «Дані щодо ПРРО» заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за ф. № 1-ПРРО (далі – Заява за ф. № 1-ПРРО), форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020№ 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547», поняття тип програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО) «Інтернет торгівля» означає, що такий ПРРО встановлений на конкретну господарську одиницю і використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній Заяві за ф. № 1-ПРРО, та при його застосуванні можливе залучення касира (інтернет-магазин (сайт)).

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.