Бажання зберегти гроші провокують політичні події, пов’язані з відставкою уряду. Прогнози самих банкірів різні – від подешевшання гривні та зростання ставок по кредитах до цілковитого спокою на фінансовому ринку.
Купити долари в обмінниках можна. Проте не з першого разу і в невеликих обсягах. Банки вже підготувалися продавати валюту всім, хто захоче перестрахуватися. Кажуть, стан, близький до паніки, був і в перший день відставки уряду на міжбанківському ринку.
Сергій Борисов, заступник голови правління комерційного банку:
"Готівковий ринок може зреагувати теж негативно і дуже стрімко, тому що там такі учасники ринку – вони більш емоційні, це фізичні особи, які не розуміють тенденцій, які мають недостатньо інформації, тому їх перше бажання – купувати іноземну валюту".
Самі банкіри панікувати не радять. На різниці курсів, якщо не вгадаєш, можна „заробити” лише збитки. Зараз всі кивають на Нацбанк, мовляв, як той поведеться, так і буде. Не виключають варіанту, коли він може знизити курс гривні, щоб виробники-експортери покрили збитки через подорожчання газу. А коли курси „плавають”, одразу знаходиться той, хто на цьому заробляє і навмисне розгойдує ринок.
Андрій Кияк, заступник голови правління комерційного банку:
"Змін на валютному ринку, окрім, можливо, певних короткострокових спекулятивних, на грошовому ринку очевидно не буде".
Торік резерви Нацбанку вдвічі зросли. Тому аналітики кажуть, йому є чим гасити будь-які пожежі на ринку. Офіційна позиція на 2006-ий озвучена – гривня не повинна бути дешевшою за п’ять двадцять за долар.
Інф. ictv
e-finance.com.ua