Державна податкова адміністрація України листом від 01.02.06 №1833/7/15-0217 довела до відома платників податків Методичні рекомендації щодо подання та заповнення податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності суб’єктами господарювання, затверджені наказом ДПА України від 21.12.05 №588, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30ня 2005 року за №1591/11871.
В загальних положеннях рекомендацій зазначається, що податкова звітність, отримана контролюючим органом від платника податків як податкова декларація, заповнена всупереч правилам, зазначеним в порядку її заповнення, може бути не визнана як така, якщо в ній не зазначено обов’язкових реквізитів, її не підписано відповідними посадовими особами, не скріплено печаткою платника податків (у суб’єктів господарювання – фізичних осіб за наявності такої).
В рекомендаціях викладено порядок подання податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Платники орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму орендної плати щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним органом державної податкової служби, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Зауважимо, подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячної декларації.
Разом з тим, платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Подання такої декларації не звільняє від обов’язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року.
Передбачено подання:
- нової звітної (річної) податкової декларації – до 1 лютого поточного року за місцезнаходженням земельної ділянки з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями;
- нової звітної податкової декларації ( у разі виникнення обставин, що призвели до зміни податкового зобов’язання) – протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, у якому виникли такі зміни;
- звітної податкової декларації за новоукладеними договорами – протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену ділянку відповідно до частини другої статті 14 Закону України від 03 липня 1992 року №2535-ХІІ „Про плату за землю”;
- уточнюючої декларації у порядку, встановленому пунктом 5.1 статті 5 і пунктом 17.2 статті 17 Закону України від 21ня 2000 року №2181-ІІІ „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
До органів податкової служби подається оригінал податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Нагадаємо, якщо останній день терміну подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем терміну вважається наступний за вихідним або святковим операційний (банківський) день.
До податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності додаються: додаток 1 „Відомості із договору оренди землі”, додаток 2 „Перерахунок податкового зобов’язання орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності”.
В рекомендаціях також викладено порядок заповнення податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Наводяться приклади її заповнення.
Окремий розділ присвячено відповідальності платників за порушення податкового законодавства. Якщо після подання декларації за звітний період платник подає нову звітну податкову декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного періоду подання звітної декларації за такий самий звітний період, штрафи не застосовуються.
Прес-служба Державної податкової адміністрації України
e-finance.com.ua