ДПІ Шевченківського району ГУ Міндоходів у м. Києві повідомляє, що після персоналізації РРО контрольно-звітна інформація про використання РРО передається органам доходів і зборів в електронній формі, й надалі подавати звітність за формою № ЗВР-1 на паперових носіях не потрібно. У разі подання звітності про застосування РРО, який уже персоналізовано в системі, суб’єкту господарювання необхідно письмово повідомити про це відповідний орган Міндоходів з метою подальшого занесення до баз даних коректної інформації про виручку РРО без виникнення дублювання інформації.
Разом з тим, постановою Кабінету Міністрів України від 29.09.2010 р. N 878 "Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів" (далі - Постанова N 878) встановлено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг і які відповідно до закону використовують РРО, повинні здійснити перехід на обов’язкове приймання електронних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги).
Також слід зазначити, що пунктом 2 Постанови N 878 передбачено звільнення від обов'язкового приймання електронних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) закладів громадського харчування закритого типу, які обслуговують певний контингент споживачів, зокрема особовий склад Збройних Сил та інших військових формувань, студентів, учнів та викладачів вищих професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладів, працівників промислових підприємств, підприємств торгівлі з торговою площею до
Звертаємо увагу, що у разі застосування фізичною особою - підприємцем - платником єдиного податку при проведенні готівкових розрахунків власних РРО він зобов'язаний забезпечити можливість здійснення держателями електронних платіжних засобів розрахунків за продані товари з використанням електронних платіжних засобів, якщо згідно з чинним законодавством не звільняється від обов'язкового приймання електронних платіжних засобів.
Зазначена інформація повідомляється у листі Міністерства доходів і зборів України від 26.02.2014 р. № 3737/6/99-99-18-03-01-15.
ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві
Щодо подання звітності РРО в електронній формі!
ДПІ Шевченківського району ГУ Міндоходів у м. Києві нагадує, що 01.01.2013 р. введено в дію норми абзаців другого та третього пункту 7 статті 3 Закону України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265) щодо обов'язкового подання суб'єктами господарювання електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків РРО до органів Міндоходів дротовими або бездротовими каналами зв'язку за технологією Національного банку України.
Звертаємо Вашу увагу, що на період виходу з ладу РРО або в разі відключення електроенергії розрахункові операції проводяться з використанням книги ОРО та розрахункової книжки. При відновленні роботи РРО або постачання електроенергії необхідно провести через РРО суми розрахунків за час роботи з використанням розрахункової книжки, а також відповідно до контрольної стрічки (у випадку обнулення оперативної пам'яті) - за час роботи, що передував виходу РРО з ладу або відключенню електроенергії, окремо за кожною ставкою податку на додану вартість та виконати Z-звіт.
Разом з тим, звітність за формою ЗВР-1 подається суб'єктами господарювання, які відповідно до статті 10 Закону N 265 та постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 р. N 1336 проводять розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.
Слід зазначити, що при технічній несправності РРО, у разі передачі звітної інформації відразу після відновлення його роботи у встановлений законодавством термін фінансові санкції до суб'єкта господарювання не застосовуються.
ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві