Київ, 18 липня 2014 р. – «Україна - єдина країна, яка повинна проводити розслідування обставин загибелі літака відповідно до вимог Чиказької конвенції про міжнародну цивільну авіацію від 1946 р. 26 стаття стаття Конвенції наділяє повноваженнями розслідувати авіаційну подію державу, на території якої сталася авіаційна подія – про це заявив Андрій Козлов, експерт з міжнародного повітряного права, під час брифінгу в Українському кризовому медіа центрі. «Єдиним суб’єктом повноважень з розслідування події є одна країна – не декілька країн, не міжнародна організація, а та держава, на території якої сталася подія. В даному випадку – Україна», уточнив експерт.
Для розслідування таких катастроф в Україні існує спеціальний орган – Національне бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів, – який має призначити розслідування, призначити головного розслідувача, і, відповідно до додатку 13 до Міжнародної конвенції про цивільну авіацію, провести це розслідування. «Що стосується осіб, які мають бути запрошені до складу цієї комісії з розслідування, то жоден акт ані українського, ані міжнародного права не встановлює обмежень щодо громадянства осіб, що запрошуються до комісії - можуть бути запрошені представники різних держав.
Крім того, поряд із власне розслідуванням існує інститут повноважних представників – для огляду місця події, для участі в усіх діях, які проводить комісія з розслідування, для ознайомлення із остаточним звітом, для надання заперечень і зауважень. Таких осіб можуть надіслати держава-експлуатант повітряного судна (Малайзія), держава-розробник і виробник літака (США), і будь-яка держава, чиї громадяни знаходились на борту збитого літака – відомо, що на жаль, це дуже багато людей і країн».
Ukraine Crisis Media Center
e-finance.com.ua