6 серпня громадські, незалежні профспілкові та суспільно-політичні організації України створили Координаційну раду з питань відновлення української державності на Донбасі та в АР Крим. Про це повідомив Михайло Волинець, голова Конфедерації вільних профспілок України на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.
«До цього кроку представники громадського суспільства вдалися через відсутність взаємодії між державними структурами, правоохоронними і оборонними відомствами та органами місцевого самоврядування. До складу Ради ввійшли не лише шановані й відомі в Україні та за її межами люди, а й громадські діячі інших країн – Пшемислав Мішкієвич із Польського фонду сімей гірників, Іраклій Петріашвілі, голова Конфедерації профспілок Грузії та інші», – розповів Михайло Волинець.
За словами засновників Координаційної ради, однією з найбільший проблем, про які мало говорять в суспільстві, є проблема влади на звільнених територіях: «Люди на місцях чекають, що коли територію звільнили, туди прийде нове керівництво і почне ґрунтовну перебудову усіх процесів. А по факту виходить так, що при владі на різних рівнях залишаються ті ж самі люди, які ще вчора співпрацювали з сепаратистами. Ми маємо ситуацію, коли люди, які хочуть «здати» сепаратистів владі, не можуть цього зробити, тому що в цих органах влади сидять ті ж самі сепаратисти. Тому зараз ми ініціюємо дострокові вибори до місцевих рад на Донбасі», – коментує Олександр Бригінець, народний депутат України, партія “Батьківщина”.
«Сьогодні роль Партії Регіонів, що розпалася, та забороненої комуністичної партії бере на себе діюча профспілка, яка підпорядковується власникам великого бізнесу в регіоні. Тому перебудова того, що пов’язано з профспілками на Донбасі і створення великої кількості малого та середнього бізнесу – це пріоритетне завдання. Кожен житель цього регіону повинен відчути себе особистістю, а не мурахою із великого мурашника, яким керує один можновладець», – додав Олександр Бригінець.
Ще одним важливим пріоритетом роботи Координаційної ради стане сприяння відновленню інфраструктури на звільнених територіях Донбасу. За словами Єгора Фірсова, народного депутата України, партія “УДАР”, на Донбасі зруйновані шляхопроводи, існує проблема із водопостачанням, в 70 населених пунктах відсутнє електропостачання, підвищена криміногенність: «Зараз буде виділятись велика кількість коштів з державного бюджету та Європейських інститутів і потрібно буде контролювати їх використання, адже розпоряджатись цими грошима буде та система, яку будував Янукович».
Микола Зіменко, вчений секретар Інституту світової економіки НАНУ підкреслив проблеми Донбасу у сфері освіти: «Станом на сьогодні зруйновані 102 школи, 51 дитячих садочків, 13 вишів. Тільки 66% шкіл та 50% дитсадків готові до початку нового навчального року. 90% людей, які вимушено переїхали в інші регіони, не зможуть віддати своїх дітей у школи за своїм фактичним місцем проживання, адже ці місця проживання за санітарно-гігієнічними нормами не пристосовані до життя в осінньо-зимовий період».
e-finance.com.ua