«Надходження в Україну гуманітарних вантажів здійснюватиметься у відповідності до законодавства України та міжнародного права, а також з дотриманням підходів, що застосовуються Міжнародним Комітетом Червоного Хреста та повністю поділяються Україною і усієї світовою спільнотою», – заявив речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО полковник Андрій Лисенко під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. «Українська влада робить все можливе для підтримки мирного населення, що перебуває у зоні АТО, на територіях, які тимчасово контролюються терористами. Президент України Петро Порошенко ініціював міжнародну місію гуманітарної допомоги для районів Донбасу, де внаслідок дій терористів зруйновано інфраструктуру та порушено діяльність систем життєзабезпечення», – додав Лисенко.
Учора з цього приводу відбулась розмова Президента України з Президентом Міжнародного Комітету Червоного Хреста Петером Маурером. Петер Маурер запевнив, що Червоний Хрест готовий надавати цій місії всіляке сприяння. Зокрема, організація бере на себе вирішення всіх організаційних і логістичних питань щодо міжнародної місії. Петер Маурер повідомив Петра Порошенка про намір направити в Україну керівника регіонального відділення Червоного Хреста. «Представники Червоного Хреста наголошують що, така допомога може бути лише за умови дотримання базових принципів діяльності цієї організації – нейтральності та незалежності, і виключає будь-який збройний ескорт. Тому ні про які «гуманітарні конвої» мова йти не може», – підкреслив речник РНБО під час брифінгу.
Представник Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця Давроне Мухамадієв повідомив, що упродовж тижня активісти Червоного Хреста оцінять потреби громадян, які перебувають у зоні конфлікту на сході України, в гуманітарній допомозі. Гуманітарна місія буде здійснена після цієї оцінки.
Ініціативу Президента України щодо гуманітарної місії також підтримав президент Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу. «На його переконання, ця місія має бути здійснена у відповідності із міжнародним правом. Баррозу повідомив, що Європейський Союз готовий виділити 2,5 мільйонів євро на гуманітарну допомогу для України. Крім цього, ініціативу проведення гуманітарної місії було обговорено з президентом США Бараком Обамою», – зазначив Андрій Лисенко.
Наступальні дії сил АТО призвели до подальшого послаблення позицій бойовиків та витіснення терористів на територію Луганської області. Головним опорним пунктом вони обрали Антрацитівський район, що, у випадку наступу українських військ, дає можливість втекти до Росії. Під контроль сил АТО взята ділянка траси, яка з’єднує Горлівку з Донецьком. Таким чином, угрупування бойовиків в районі Горлівки відрізано від основних сил. Значні ресурси бойовиків сконцентровані у Шахтарську, Моспиному, Сніжному та Зугресі. «Напередодні вирішальних боїв проводиться інтенсивна розвідка позицій противника. Учора передові загони 95 високомобільної бригади закінчили блискавичний 470-кілометровий рейд, у тому числі 170 км вони пройшли тилами терористів. Під час рейду українські десантники знищили три блокпости та велику кількість живої сили та техніки бандитів. За розвідданими десантників, накрита частина бронегрупи терористів, що відходили з Горлівки, ударом з повітря разом з бойовим розрахунком знищено мобільний зенітно-ракетний комплекс у районі Суходольська», – повідомив Лисенко.
Протягом останньої доби сили АТО 24 рази вступали у вогневий контакт з терористами в районах населених пунктів: Степанівка, Красний Яр, Дебальцеве, Донецьк, Семенівське, Успенка, Старобешеве, Вільхова, Петрівка, Андріївка, Савур-Могила та аеропорту «Луганськ».
Російська сторона продовжує постачання озброєння та найманців через тимчасово неконтрольовані ділянки Державного кордону України. «З території РФ було здійснено 4 обстріли позицій сил АТО та українських прикордонних підрозділів. Так, вчора з 20:35 до 21:45 російські військові обстріляли прикордонний загін в районі селища Красна Талівка. Всього було зроблено 40 артилерійських пострілів з боку російського села Волошине», – зазначив речник РНБО.
З напрямку російського села Маноцький протягом 3 годин росіяни обстрілювали український прикордонний блокпост неподалік села Камишине. О 2 годині ночі масованого мінометного обстрілу зазнав пункт пропуску «Успенка» на Донеччині. Росіяни здійснили близько 150 пострілів, пошкоджена будівля пункту пропуску та лінії зв’язку. Сьогодні опівночі з боку Російської Федерації було здійснено обстріл блокпосту Нацгвардії в районі населеного пункту Успенка з установок «Град». «Учора о 14:00 терористи обстріляли зі стрілецької зброї патруль українських військових на ділянці луганського прикордонного загону. Військовослужбовці відкрили вогонь у відповідь та відбили атаку. Мінометним на артилерійським обстрілам, як правило, передує повітряна розвідка росіян. Вчора прикордонний наряд в районі пункту пропуску «Красна Талівка» на Луганщині зафіксував політ безпілотного літального апарату, який на висоті близько 2 км здійснив заліт на територію України. А о 21:30 в районі Мілового Луганської області зафіксовано політ російського вертольота Мі-24, який рухався на висоті близько 200 м на напрямку «Чортково (РФ) – Мілове (Україна)», – додав полковник Лисенко.
Лише за останній тиждень українські прикордонні підрозділи обстрілювалися з території Російської Федерації понад 13 разів, було зафіксовано 9 випадків порушення повітряного простору України російськими вертольотами. Під вогневим прикриттям артилерії РФ продовжуються спроби незаконного проникнення на територію України російських найманців і військової техніки. «Усі ці провокації Росія здійснює на тлі гучних заяв Кремля про необхідність вирішення начебто гуманітарної катастрофи на сході України. Цинізм ситуації полягає в тому, що, вбиваючи українських військових та мирних жителів, знищуючи інфраструктуру українських міст і сіл, Росія та підконтрольні їй терористи самі ж є першопричиною гуманітарної кризи», – підкреслив Андрій Лисенко.
Міністерство закордонних справ України вкотре висловило категоричний протест і вимагає від Росії негайно припинити неприкриті агресивні дії проти України. «Це стало б найкращим внеском російської сторони у врегулювання ситуації на сході України, дало б можливість владі України розпочати процес економічної відбудови та соціальної реабілітації регіону», – додав речник РНБО.
Вчора обстріляли колонію № 124 у Донецьку. 31 засуджений отримав осколкові поранення внаслідок артобстрілу, один з яких загинув. «Крім того, втік 71 засуджений. Вже вчора до колонії повернулося 42 засуджених, які відмовились воювати на боці терористів», – додав Лисенко.
Уряд Норвегії прийняв рішення приєднатися до санкцій ЄС проти російської економіки. «Про це заявив глава зовнішньополітичного відомства країни Бергу Бренде. Відзначимо, що Норвегія не є членом Європейського союзу», – повідомив речник РНБО під час брифінгу.
e-finance.com.ua