Київ, 14 серпня 2014 року – «На сьогоднішній день держава Україна де факто визнала діяльність добровольчих батальйонів на своїй території і, відповідно, несе відповідальність за дії учасників таких батальйонів як перед третіми особами, так і безпосередньо перед їх учасниками. Це вимагає легалізації добровольчих батальйонів шляхом прийняття відповідного законодавства», – заявив Михайло Тарахкало, директор зі стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.
«Визначення правового статусу добровольчих батальйонів, – продовжила Ксенія Проконова, адвокат компанії «Юс¬ку¬тум», – є також необхідним для вирішенні таких питань як застосування зброї, передання на їх баланс техніки, надання пільг та соціальних гарантій учасникам таких батальйонів, лікування поранених та виплата матеріальної допомоги родинам загиблих. Непорозуміння можуть виникнути у бійців добровольчих батальйонів і з військкоматами, оскільки вони не можуть підтвердити факт свого знаходження в зоні АТО».
Адвокат Олег Веремєєнко повідомив, що «на практиці зараз важко довести, що поранення бійців добровольчих батальйонів відбулося саме в зоні АТО, що позбавляє поранених права на одержання відповідної компенсації».